Rüyada Tavuk Görmek: Yeni Bir Aşk Gündemde!

Rüyada tavuk görmek rüya sahibinin mutlu, huzurlu, sağlıklı ve uzun bir ömür geçireceğine delalettir.

Bazen de sürekli olarak dedikodu yapan, başkalarına kötülüğü dokunan bir kadına işarettir. Kimi zaman da rüya sahibine yardımcı olan, onun iyiliğini gözeten bir kadına yorumlanır.

Rüyada görülen tavuk; şen şakrak, neşeli, yaşama sevinci ile dolu olan bir kadına tabir edilir.

Rüyada tavuk görmek; kimi rüya yorumcuları tarafından hüzne, üzüntülü bir döneme alamettir.

Lakin ben tavuk rüyalarının bolluk ve berekete yorumlanması gerektiğine inanıyorum. Ancak rüya yorumu üzerinde rüyada tavuğun nasıl ve ne şekilde görüldüğünün de belirleyici olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Rüyanızı kapsamlı bir şekilde yorumlayabilmem adına rüyanızı detaylıca rüya kısmına yazabilirsiniz.

Rüyada Tavuk Görmek Neye İşarettir?

Rüyada tavuk görmek; genellikle bolluk ve berekete, zenginliğe, iş hayatında kazançlı günlere, ticarette başarıya, aile saadetine, mutlu bir evliliğe delalettir.

Bekar birinin rüyasında tavuk görmesi; yakın zamanda hayırlı bir kısmet ile evleneceğine, mutlu ve huzurlu bir yuvaya kavuşacağına işarettir.

Kimi rüya tabircilerine göre rüyada görülen tavuk; güzel, zeki, başarılı ve herkesin gözü üzerinde olan bir kadını temsil eder. Rüyayı gören kişi, şayet erkekse böyle bir kadına aşık olacağına, onun peşinden koşacağına ve en nihayetinde onunla evleneceğine yorumlanır.

Bekar birinin rüyasında tavuk görmesi, bazen de gayrimenkule ve mirasa konmaya işarettir.

Bazı İslami rüya yorumcularına göre ise rüyada görülen tavuk, bencil, süslü püslü, erkeklerin dikkatini üzerine çekmekten hoşlanan, terbiye yoksunu ancak çekici bir kadını simgeler.

Rüyada Tavuk Pişirmek

Rüyada tavuk pişirmek; rüya sahibinin iş hayatında yeni atılım ve projelere girişeceğine, iş hayatında başarılı bir sürece gireceğine, başarılarının çevresi ve patronları tarafından takdir edileceğine, plan ve projelerinden istediği sonucu alacağına, kendi işini kuracağına yorumlanır.

Bazen de rüya sahibinin yakında evleneceğini yani nikah masasına oturacağını gösterir.

Aynı zamanda kişinin iş ya da özel hayatında yaşadığı durgun dönemin geride kalacağına, tüm tartışmaların tatlılıkla sonuçlanacağına, kırgınlıkların sona ereceğine tabir edilebilir.

Bu rüya; kişinin hem iş hem özel hayatında başarı ve uyumu yakalayacağına, sorunlarını çözeceğine, feraha ereceğine, tüm borçlarını ödeyeceğine, konforlu ve lüks bir yaşama yakın zamanda kavuşacağına yorumlanabilir.

Rüyada Tavuk Eti Görmek

Rüyada tavuk eti görmek; gayrimenkulu, mal ve mülk sahibi olmayı, zenginliği, rahat bir yaşamı temsil eder.

Rüyada tavuk yediğini görmek; bazen de kişinin önce kendisini düşünen, kendi mutluluğuna önem veren, başkalarının hayatı ile pek ilgilenmeyen yani umursamaz ve egoist biri olduğu anlamına da sahiptir.

Rüyada tavuk yediğini gören kişi, ticarette girdiği tüm plan ve projelerini başarı ile ilerletir ve kısa sürede zengin olur. Kazandığı parayı başkalarına yardım etmek yerine kendi zevkleri ve çıkarları için kullanır.

Rüyada Tavuk Pisliği Görmek

Rüyada tavuk pisliği görmek; rüya sahibinin çok yakın bir zamanda kendisini mutlu edecek bir gelişme ile karşılaşacağına ya da mucizevi bir olaya tanık olacağına yorumlanabilir.

Rüya sahibinin tüm hayatını gözden geçireceğine, geçmişini kapatıp, yepyeni bir sayfa açacağına, bu yeni hayatında daha dikkatli davranacağına, saadet, aşk ve huzur dolu bir döneme gireceğine alamet eder.

Örneğin, maddi sıkıntıları bulunan kişinin bu sıkıntılarını geride bırakacağına, yalnızlıktan bunalmış kişinin yakında hayatının aşkı ile tanışıp, onunla evleneceğine, bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin ise yakında güzel ve hayırlı bir bebek sahibi olacağına tabir edilir.

Rüya sahibinin dargın olduğu kişilerle arasını düzelteceğine, arkadaşlarıyla daha çok zaman geçireceğine, yeni bir çevreye gireceğine, iş ya da eğitim hayatı nedeniyle şehir değiştireceğine, başka bir şehre taşınacağına yani çevresini değiştireceğine işaret edebilir.

Kişinin yaşadığı ortamdan bir süreliğine uzaklaşacağına, bu durumun kafasını toplamasına yardımcı olacağına yorumlanabilir.

Rüyada Civciv Görmek

Rüyada tavuk yavrusu yani civciv görmek, genellikle hayra yorumlanan rüyalardan biridir.

Kişinin mesleğinde emin adımlarla yükseleceğine, yönetici olacağına, kendi işini kuracağına, işlerinin açılacağına delalettir.

Rüya sahibinin özlem duyduğu mutlu, zengin ve aşk dolu yaşama yakın zamanda kavuşacağına, hayatının renkleneceğine, monoton yaşantısından kurtulacağına da işaret edebilir.

Rüyada civciv görmek, rüya sahibinin kendine ait mesleğinde ilerleyeceğine, kendini geliştireceğine de tabir edilebilir. Örneğin sanatla ilgilenen kişinin kendini sürekli geliştireceğini, ilerleyen dönemde herkes tarafından sevilen ve sayılan biri olacağını gösterebilir.

Rüyada Tavuk Sürüsü Görmek

Rüyada tavuk sürüsü görmek, genellikle hayra yorumlanmayan tavuk rüyalarından biridir.

Rüya sahibinin arkadaşlarından ya da akrabalarından bir zarar göreceğine, birden çok akrabasının ya da arkadaşının ona tezgah kurduğuna, onun kötülüğünü düşündüklerine, ona yönelik komplo teorileri geliştirdiklerine yorumlanabilir.

Bu rüya, kişiyi gerek arkadaşlarına gerekse akrabalarına karşı dikkatli olmaya davet eder. Kişiye başkalarına güvenmemesi gerektiğini aksi halde zarar görüp, üzülebileceğini anlatır.

Rüyada Tavuk Kesmek

Rüyada tavuk kesmek; genellikle mutlu ve saadet dolu bir evliliği temsil eder. Rüya sahibinin yakında aşık olduğu kişiyle evleneceğine yorumlanır.

Rüyasında tavuk kestiğini gören kişi; kendisinden yaşça küçük olan, arasında epey bir yaş farkı bulunan bir kişiyle evlenir. Bu rüya; kişinin evlilik hayatının güzel ve huzur dolu olacağına, hayırlı evlatlar yetiştireceğine de tabir edilebilir.

Rüyada Siyah Tavuk Görmek

Rüyada görülen siyah tavuk; henüz evlenmemiş, bekar bir bayanı sembolize eder. Bu kişi, rüya sahibinin kendisi olabileceği gibi yakın bir arkadaşı da olabilir.

Bir erkeğin rüyasında siyah tavuk görmesi, bekar bir kadınla tanışacağına, aralarında aşk ve uyum dolu bir birlikteliğin başlayacağına yorumlanabilir.

Rüyada Beyaz Tavuk Görmek

Rüyada görülen beyaz tavuk; iyi bir eğitim almış, güzel kalpli, her daim başkalarının yardımına koşan, iyi niyetli, aynı zamanda güzel ve çekici bir kadını simgeler.

Bir erkeğin rüyasında beyaz tavuk görmesi, böyle bir kadına yakında gönlünü kaptıracağına ve onunla evleneceğine tabir edilir.

Rüyada Tavuk Saldırması

Rüyada bir tavuğun kendine saldırdığını görmek; rüya sahibinin kötü, dedikoducu bir kadının iftiralarına maruz kalacağına, bu yüzden üzüleceğine, çevresi ve arkadaşları tarafından dışlanacağına delalettir.

Kişinin maddi sıkıntıya düşeceğine, iş hayatında birtakım tersliklerle karşılaşacağına, şayet evliyse eşi ile arasının bozulacağına, arkadaşlarıyla ya da kardeşleriyle kavga edip, küseceğine, bir sağlık sorunu ile karşılaşacağına yorumlanır.

Rüyasında tavuk saldırması sonrasında yaralandığını gören kişi; ailesinin sözünü dinlemediği için pek çok hata yapar ve ileride bu hatalarından ötürü pişman olur.

Bazen de bu rüya, kişinin evliliğinden ötürü pişmanlık duyduğuna, eşinden ayrılmayı düşündüğüne tabir edilir.

Kısacası rüyada tavuğun saldırdığını görmek, iş ya da özel hayata dair birtakım sorunları simgeler.

Rüyada Tavuk Pisliği Temizlemek

Rüyada tavuk pisliği temizlemek; rüya sahibinin iş hayatında bazı sıkıntılarla karşılaşsa da bu sıkıntıları göğüslemeyi başaracağına, iş hayatına dair tüm pürüzleri çözebileceğine tabir edilir.

Rüya sahibinin azmi ve çabaları ile herkesin takdirini toplayacağına, şayet işsizce maddi getirisi yüksek yeni bir iş bulacağına delalettir.

Bazen de kişinin alkol ve kumar gibi kötü bir alışkanlığı ile boğuştuğuna, eninde sonunda bu alışkanlıklarından kurtulacağına, daha huzurlu ve sorunsuz bir döneme gireceğine yorumlanır.

Kimi zaman da kişinin iş hayatında bazı sorunlarla karşılaşacağına, bu durumun rakiplerini çok sevindireceğine, ancak sıkıntıların geçici olacağına, bir süre sonra kendini toparlayacağına ve haklı olduğunu herkese ispatlayacağına alamettir.

Rüyada Tavuk Kümesi Görmek

Rüyada tavuk kümesi görmek; rüya sahibinin yarıda kalan tüm işlerini tamamlayacağına, vazgeçtiği hayallerinin tekrar peşinden gideceğine ve hayallerine yakında kavuşacağına tabir edilir.

Bekar kişinin bu rüyayı görmesi, yakında evleneceğine delalettir. Rüya sahibinin çok ama çok zengin olacağına, kendi torunlarına miras bırakacağına, varlıklı bir yaşam süreceğine, hayatından lüksün eksik olmayacağına işarettir.

Kişinin maddi ve manevi sorunlarını aşacağına, gelecekte tüm isteklerinin gerçekleşeceğine, dünyanın tüm nimetlerinden faydalanacağına, ailesine yeni üyelerin katılacağına, geniş bir aile sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada Tavuk Yumurtası Görmek

Rüyada tavuk yumurtası görmek; kişinin başarılarla dolu yepyeni bir hayata merhaba diyeceğine, attığı mantıklı adımların ona başarı ve kazanç olarak geri döneceğine, rakiplerini yenilgiye uğratacağına, herkes tarafından tanınan bir iş adamı olacağına, sağlık sorunlarını geride bırakacağına, eski sağlığına geri kavuşacağına alamettir.

Rüya sahibinin şayet işsizse yakında iş bulacağına, ailesiyle birlikte karlı ve getirisi yüksek bir işe gireceğine, iş hayatında akıllı adımlar atacağına, plan ve projelerini hayata geçireceğine, mal ve mülk edineceğine, gayrimenkule yatırım yapacağına, sosyal hayatının renkleneceğine, arkadaşları ve iş arkadaşları tarafından sevilen ve sayılan biri olacağına yorumlanır.

Rüyada Tavuk Ayağı Görmek

Rüya sahibinin şansız dönemi geride bırakacağına, evlilik yolunda önemli bir adım atacağına, nişanlanacağına, küs olduğu kişilerle bir arkadaşının aracılığı ile barışacağına, maddi açıdan çok iyi bir konuma geleceğine, zengin olacağına alamettir.

Rüyada görülen tavuk ayağı, şansı, bereketi ve uğuru temsil eder. Kişinin kendi evini ve arabasını alacak kadar zengin olacağını, kolaylıkla para kazanacağını, rahat bir yaşam süreceğini, zahmetsiz bir şekilde yüklü miktarda bir paraya ya da taşınmaza konacağını gösterir.

Rüyada Tavuk Kanı Görmek

Rüyada tavuk kanı görmek, genellikle üzüntüyü ve sıkıntıyı temsil eder. Kişinin tavuk kanı içtiğini görmesi, iş hayatında girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanacağını, tüm emeklerinin boşa çıkacağını, akrabaları ile parasal bir meseleden ötürü arasının açılacağını, beklenmeyen bir sorunla karşılaşacağını anlatır.

Ancak, kişiye tüm sorun ve sıkıntıların geçici olduğunu, ileride bu sorunları aşacağını, sabırlı bir şekilde davranması gerektiğini de hatırlatır.

Rüyada Tavuk Doğurmak

Rüyada tavuk doğurduğunu görmek, kişinin tuhaf ve daha önce karşılaşmadığı bir olay ya da durumla karşılaşacağına tabir edilir.

Rüya sahibinin sevmediği kişilere evini açtığını, bu kişilerin onun kötülüğünü düşündüğünü ve açığını yakalamaya çalıştıklarını gösterir.

Kişinin bir olay yüzünden birileriyle kavga etmek zorunda kalacağına, bu kavganın büyüyeceğine hatta bu olay yüzünden hapse bile düşebileceğine yorumlanabilir.

Rüya sahibinin hiç sevmediği birini misafir etmek zorunda kalacağına, iyi niyetinin bu kişi tarafından suistimal edileceğine delalettir.

Rüyada Kuluçkaya Yatan Tavuk Görmek

Rüyada tavuğun kuluçkaya yattığını görmek; şayet kişi evliyse bebek sahibi olmayı dilediğine ve bu dileğine yakında kavuşacağına işaret eder.

Evli kişinin bebek sahibi olacağına delalet eden bu rüya; bekar kişilerin ise hayırlı bir kısmetle evleneceklerine, hayallerindeki mutlu, saadet ve aşk dolu yaşama yakında kavuşacaklarına alamettir.

Aynı zamanda kişinin iş hayatındaki girişimlerinden yakında müjdeli sonuçlar elde edebileceğini de gösterebilir.

Rüyada Tavuk Taşlığı Görmek

Rüya sahibinin önüne çıkan engelleri teker teker aşacağına, şayet mahkemelik bir olayı varsa bu olayın onun lehine sonuçlanacağına, böylelikle özgürlüğüne kavuşacağına tabir edilir.

Kişinin iş hayatında başarılı olacağına, mesleğinde terfi alacağına, huzura ve rahata ereceğine yorumlanabilir.

Kişinin arasının bozuk olduğu aile üyelerinden biri ile arasının düzeleceğine, ailede husumet çıkaran kişilerin aileden uzaklaştırılacağına, sevdiği bir kişiye maddi ya da manevi yardımda bulunacağına alamettir.

Kişinin yakında maddi ya da manevi anlamda feraha çıkacağına, huzurlu bir döneme gireceğine delalet eder.

Rüyada Tavuk Çorbası Yapmak

Rüyada tavuk çorbası yapmak ve içmek; kişinin iş hayatında büyük bir projede yer alacağına, yeni bir işe gireceğine, ek gelir kaynakları keşfedeceğine, böylelikle maddi feraha erişeceğine, kendi isteklerini ve ailesinin beklentilerini karşılayabileceğine, iş hayatında tecrübeli biri ile ortak bir işe gireceğine, bu işten başarı elde edeceğine delalettir.

Rüya sahibinin içinde bulunduğu çıkmaz durumdan ve sıkıntılardan kurtulacağına, zengin olacağına, sağlık sorunlarını aşacağına yorumlanabilir.

Rüyada Hasta Tavuk Görmek

Rüyada hasta ya da yaralı bir tavuk görmek; kişinin maddi açıdan zora düşeceğine, iş hayatında bazı tersliklerle karşılaşacağına hatta işsiz kalacağına bile yorumlanabilir.

Rüya sahibinin eşiyle ya da sevgilisiyle kısa süreli de olsa bir kavga ve tartışma yaşayacağına, ancak bu sorunların zamanla aşılacağına tabir edilir.

Kişinin yakın bir arkadaşıyla arasının bozulacağını da gösterebilir.

Rüyada Ölü Tavuk Görmek

Rüya sahibinin şansız bir döneme gireceğine, eline geçen fırsatları değerlendiremeyeceğine, bu yüzden de ileride pişman olacağına işarettir.

Bazen de kişinin ayağına bir fırsatın ya da kısmetin geleceğine lakin bu fırsatı beğenmeyip, tepeceğine ve hayal kırıklığı yaşayacağına yorumlanabilir.

Rüyada görülen ölü tavuk; kişinin beklentilerini bir süre daha ertelemek zorunda kalacağını, hayallerine ulaşmak için daha çok beklemesi gerektiğini anlatır.

Rüyalar hakında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir