Rüyada Su Görmek: Yepyeni İş Fırsatları, Miras, Bolluk ve Bereket

Rüyada su görmek bolluk ve bereketi, kısmetleri, güzel haber ve gelişmeleri simgeler. Bu rüya, en hayırlı rüyalardan biri olarak kabul edilir.

Lakin suyun bulanık, kirli şeklinde görülmesi, genellikle hayra yorumlanmaz.

Rüyada görülen su, gelecek güzel günlerin ve uzun ve sağlıklı bir yaşamın, şansın, mutlu bir izdivacın, helal ve bol maddi kazancın habercisidir.

Sıkıntılı günlerin geride bırakılacağına, iş hayatında başarıya, maddi kazancı yüksek olan yeni bir işe, olumlu gelişmelere işaret eder.

Lakin görülen suyun bulanık ve kirli olması, birtakım olumsuz olay ya durumların göstergesidir.

Bu rüyanın doğru bir şekilde yorumlanabilmesi için suyun nasıl yani ne şekilde görüldüğü mutlaka yorum esnasında dikkate alınmalıdır.

Bu yazımda kısaca rüyada su görmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım. Sizler de sizin için rüyanızı yorumlamamı istiyorsanız, yorum kısmına gördüğünüz rüyayı detaylı bir şekilde yazabilirsiniz.

Rüyada Su Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüya, tertemiz ve yepyeni bir yaşamı müjdeler. Kişinin tüm maddi ve manevi sıkıntılarından arınacağını gösterir.

Kişinin maddi kazancının eskisine nazaran kat ve kat daha da artacağına, ailesini en iyi şekilde geçindireceğine, başka hiçbir kimseye muhtaç kalmayacağına, zengin olacağına, ailesine her zaman düşkün davranacağına yorumlanır.

Rüyada görülen berrak ve temiz su, genellikle maddi kazancı simgeler. Bulanık su ise sıkıntı, sorun ve huzursuzluğa delalet eder.

Rüyada siyah su görmek, ailede bazı tartışma ve kavgaların yaşanacağına, çamurlu su görmek, iş hayatındaki bazı sorunlara tabir edilir.

Kirli su ise kişinin bırakması gereken kötü alışkanlıklarını temsil eder. Bu kötü alışkanlıklar, kumar, alkol, yalan olabilir.

Rüyada Su İçtiğini Görmek

Bu rüya, hayra yorumlanması gereken, olumlu bir rüyadır. Rüya sahibinin geleceğinin parlak olacağını, kendiyle uyumlu bir eşle evleneceğini, onunla mutluluğu yakalayacağını, eşine ve çocuklarına düşkün ve sadık olacağını, ailesiyle birlikte sağlıklı, huzurlu, maddi sıkıntı çekmeksizin bir yaşam süreceğini gösterir.

Aynı zamanda rüyayı gören kişi, hastaysa şifa bulacağına yorulur. Lakin su içtiğini rağmen hala kendini susuz hisseden kişi, bir süre daha sıkıntılarla boğuşmak zorunda kalır. Bu sıkıntıların belirli bir süre sonra kendiliğinden çözüme kavuşacağını da haber verir. Yani sıkıntılı sürecin sonunda kişinin feraha çıkacağı anlamına sahiptir.

Rüyada Su Birikintisi Görmek

Rüyada su birikintisi görmek, kişinin sorunlarını geride bırakmak, maddi sıkıntısız bir yaşam sürmek adına daha çok çabalaması gerektiğine dikkat çeker.

Yani sabır, azim ve mücadele ile sıkıntılarını aşabileceğini, güzel günlere kavuşabileceğini anlatır. Şayet görülen su birikintisi temizse, mücadelesinin başarı ile sonuçlanacağını ve geleceğinin parlak olacağını müjdeler.

Bazen de bu rüya, kişinin manevi açıdan kendini kimsesiz ve yalnız hissettiğini, kendisine yol gösteren birine ihtiyaç duyduğunu anlatır.

Kişiyi hayır işlemeye, insanlara yardımcı olmaya, böylelikle şansının açabileceğine davet eden bir rüyadır.

Rüyada Çamurlu Su Birikintisi Görmek

Bu rüya, bazı olumsuz gelişmeleri haber verir. Kişinin bazı dedikodulara ve iftiralara maruz kalacağına, hatta işlediği bir suç yüzünden hapse girebileceğine bile yorumlanabilir.

Aile içinde de birtakım sıkıntıların vuku bulacağını, eşler arasında tatsızlıkların yaşanacağını anlatır.

Kişinin iş hayatında da bazı sıkıntılarla boğuşacağına, haksızlığa uğrayacağına, iş arkadaşlarıyla ya da patronuyla arasının bozulacağına işaret edebilir.

Bu rüyayı gören kişi, tutum ve davranışlarına çeki düzen vermeli, çevresindeki insanlarla ya da çalışma arkadaşlarıyla münakaşaya girmekten kaçınmalıdır. Aksi halde sıkıntılı bir sürece dahil olabilir. Hatta kavgaya karıştığı için hapis cezası alması bile söz konusu olabilir.

Rüyada Su Verdiğini Görmek

Son derece hayırlı bir rüyadır. Kişinin hayır işleri peşinde koşacağına, çevresindeki fakir ve fukaraya yardım edeceğine, yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılayacağına, bu amaçla vakıf ve derneklere üye olacağına, bütün yaptığı iyiliklerden mutluluk duyacağına yorumlanır.

Aynı zamanda kişinin cömertliği ve iyi kalbi sayesinde ilahi güç tarafından mükafatlandırılacağına, hastalık ve kazaların ondan uzak olacağına, cennetlik biri olduğuna da tabir edilebilir.

Rüyada Su Kuyusu Görmek

Kişinin tüm maddi sıkıntıları aşacağına, sorunlarının çözümleneceğine, fakirse zengin olacağına, karanlık günlerinin geride kalacağına, hayırlı bir kısmetle evlenip, mutlu bir yuva kuracağına, karşısına iyi niyetli birinin çıkacağına, bu kişi sayesinde kötü alışkanlıklarından kurtulacağına delalet eder.

Kişinin kendine her anlamda çekidüzen vereceğine ve daha düzgün bir yaşam sürmeye özen göstereceğine yorulur.

Rüyada Susuz Kuyu Görmek

Rüyada susuz kuyu görmek, kişinin ruhsal açıdan kendini mutsuz hissedeceğine, manevi açıdan yalnızlık çekeceğine tabir edilir.

Uyarı niteliğinde bir rüya olarak, rüya sahibinin sağlığına dikkat etmesi gerektiğini anlatır. Önlem almadığı takdirde ciddi bir rahatsızlığa yakalanabileceğini ve bu hastalığı atlatmak için yıllarca mücadele vereceğini haber verir.

Bu rüya, genellikle sağlıkla ilgili bir soruna işaret eder.

Rüyada Kuyudan Su Çekmek

Bu rüya genellikle hayra yorumlanmayan bir rüyadır. Pek çok İslam alimine göre kişinin geçimini haram yolla kazandığını, yalan ve dolana karıştığını, başkalarının hakkını gasp ettiğini ve başkalarını sömürdüğünü gösterir.

Kişinin gözünü hırs bürüdüğünü gösteren bu rüya, kişiyi daha adil ve dürüst bir yaşam sürmeye davet eder.

Rüyada Kuyunun Taşması

Kişinin bazı emeklerinin boşa gideceğine, iş hayatında sorunlarla karşılaşacağına, borçlanacağına delalet eder.

Bazen de rüya sahibinin çok sevdiği birinden ayrı düşeceğine, bu yüzden de yıllarca yalnızlık çekeceğine, onsuz hayata alışmakta epey bir zorlanacağına işaret eder.

Rüya sahibini harcamalarını kısması gerektiğine aksi halde borçlarının ödenemeyecek kadar birikeceğine dair uyarır.

Rüyada Birinin Su Verdiğini Görmek

Rüyasında başka birinin kendisine su verdiğini gören kişi, sıkıntılarını ve içinde bulunduğu zorlu süreci bu kişinin desteği sayesinde atlatır.

Yani bu rüya, kişinin birinden yardım göreceğine, bu yardım sayesinde hayatını düzene sokacağına, aydınlık günlere kavuşacağına yorumlanabilir.

Bu destek manevi destek olabileceği gibi maddi bir yardım da olabilir.

Rüyada Ölmüş Birine Su Vermek

Bu rüya, rüya sahibinin vefat etmiş bu kişiye karşı yaşarken iyilik yaptığının göstergesidir. Yani ölen kişinin ona hakkını helal ettiğini anlatır.

Kişinin gönlünün rahat ve huzurlu olması gerektiğine dikkat çeker.

Rüyada Su Görmek ve Suya Girmek

Kişinin plan, proje ve yatırımlarının başarı getireceğine, yeni biriyle tanışacağına, yeni tanıştığı bu kişiye aşık olacağına, aile içerisindeki mevcut tatsızlıkların çözüleceğine, haneye yeni bir üyenin katılacağına, şayet bekarsa ruh eşini bulacağına, evliyse bebek sahibi olacağına tabir edilir.

Lakin bulanık, kirli ya da çamurlu suya girdiğini görmek, kişinin etrafında onun canını sıkmaya çalışan, dedikoducu ve ikiyüzlü bazı insanların varlığına vurgu yapar.

Soğuk suya girmek ise kişinin bazı zorluklarla mücadele ettikten sonra başarıya ve mutluluğa ulaşabileceğini, bu yüzden de sabırlı olması gerektiğini haber verir.

Rüyada Suya Düştüğünü Görmek

Kişinin iş hayatında getirisi yüksek, yepyeni iş teklifleri ile karşılaşacağına, rahat edeceğine, hayal ve isteklerinin gerçekleşeceğine, maddi açıdan sıkıntısız bir geleceğin onu beklediğine işaret eder.

Rüyada Temiz Su Görmek

Kişinin arzu ve isteklerine kavuşacağına, ailesiyle birlikte mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğine, hem maddi hem de manevi açıdan rahata ve feraha çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Kirli Su Görmek

Bu rüya, kişinin illegal yani yasal işlere karışacağına, harama el uzatacağına, zenginliğin ona huzur getirmeyeceğine, parasının bereketsiz olacağına tabir edilir.

Kişiyi kötü alışkanlıklarını bırakması, onu yanlış yola sevk eden arkadaşlarıyla bağlarını koparması gerektiğine dair uyarır.

Rüyada Çamurlu Su Görmek

Kişinin iş hayatında bazı zorluklarla karşılaşacağına, ailesinde ufak tartışmaların vuku bulacağına, bu yüzden de kendini huzursuz hissedeceğine delalettir.

Rüyada Bulanık Su Görmek

Rüya sahibinin zorlu bir sürece gireceğine, işlerinin ters gideceğine, ancak bu süreçten ailesinin ve yakın çevresinin desteği sayesinde bir süre sonra çıkacağına, yani rahata ereceğine işarettir.

Rüyada Berrak Su Görmek

Rüya sahibinin istikbalinin parlak olacağına, eğitimini dereceyle yani başarıyla tamamlayacağına, mesleğinde başarılı olacağına, şayet ticaretle ilgileniyorsa işlerini büyüteceğine hatta patron olacağına yorumlanır.

Rüyada Damlayan Su Görmek

Kişinin iş hayatındaki ufak tefek pürüzleri aşacağına, tekrar atılıma geçeceğine, uzun süreli işsizliğinin sona ereceğine, yeni bir iş fırsatı yakalayacağına alamettir.

Rüyada Su Aldığını Görmek

Alınan suyun temiz olması, kişinin evliyse bebek sahibi olacağına, şayet bekarsa ve aldığı suyun tadı acıysa evleneceğine, kazancının helal alacağına, hayatından huzurun bir an bile eksik olmayacağına, maddi ve manevi sıkıntısız bir yaşama işarettir.

Rüyada Su Baskını Görmek

Kişinin iş hayatında aldığı birtakım yanlış kararlar doğrultusunda elinden bir miktar paranın çıkacağına ya da bir miktar mal kaybedeceğine yorumlanır.

Bazen de yanlış kararlarının aile içinde huzursuzluğa neden olacağına, ailesinin ona darılacağına hatta onu dışlayacağına tabir edilir.

Kimi zaman da kişinin hem kendisini hem de tüm ailesini etkileyecek üzücü olaylar yaşanacağına, tehlikeli bir düşmanın varlığına delalet eder.

Lakin rüyasında su baskınından kurtulduğunu gören kişi, etrafındaki tüm düşmanlarına ve rakiplerine galip gelir. Aldığı mantıklı kararlar sayesinde hem kendisini hem de ailesini düşmanlarından ve kötü olaylar yaşamaktan korur.

Rüyada Musluktan Su Aktığını Görmek

Kişinin hem iş hem de özel yaşamında ilerleyeceğine, kendini geliştireceğine, hatalarından ders alıp, daha düzgün ve kaliteli bir yaşam süreceğine, sürpriz gelişmelerle karşılaşacağına, aldığı güzel haberlerin onu mutlu edeceğine, hastaysa şifa bulup, iyileşeceğine, maddi sıkıntılarını aşacağına yorumlanır.

Rüyada Çeşmeden Su Aktığını Görmek

Bu rüya, genellikle kişiye uğur getirecek, maddi getirisi yüksek bir işi simgeler. Şayet bekarsa aşık olup, evleneceğine; evli ise bolluk ve bereket dolu bir geleceğinin olacağına delalet eder.

Suyun berrak olması hayra yorumlanırken bulanık su maddi sıkıntılara, kötü ve üzücü günlere ve yokluğa işarettir.

Rüyada temiz su akan çeşmede yıkandığını gören kişi, tüm sıkıntılarından ve hastalıklardan kurtulur.

Rüyada Hortumdan Su Aktığını Görmek

Kişinin sorunlarının kısa sürede sona ereceğine, dostlarından ve akrabalarından maddi ve manevi destek göreceğine, üzüntülerinin son bulacağına, hayalini kurduğu her şeye kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Su Hortumu Görmek

Su hortumu, genellikle hayra yorumlanmaz. Dolambaçlı ve zorlu olan bazı işleri temsil eder.

Aynı zamanda kişinin ailesel olaylarına bazı kişilerin karıştığına, bu yüzden de aile içinde bazı sıkıntıların yaşandığına, dedikoducu kişilerin varlığına tabir edilir.

Bir yandan da kişinin bazı olayları kendi kendine büyüttüğü anlamına gelir.

Rüyada Su Kanalı Görmek

Bolluk ve bereketi temsil eden bu rüya, kişinin gelirinin artacağına işaret eder. Ancak su kanalında suyun olmadığını görmek, gelirin kesilmesine ya da azalmasına delalettir.

İçi su dolu bir su kanalı görmek, kişinin eline yüklü bir paranın geçeceğinin ya da bir mirasa konacağının işaretidir.

Rüyada Kendini Suyun İçinde Görmek

Kişinin önemli fırsatlarla karşılaşacağına, giriştiği tüm işlerden alnının akıyla, başarıyla çıkacağına, attığı her adımda eşinden destek göreceğine, sağlıklı ve mutlu bir yaşam süreceğine yorumlanmalıdır.

Rüyada Evin içinde Su Görmek

Kişinin üzüldüğü ve kendine mutsuzluk veren olayların geride kalacağına, hatalarını telafi edeceğine, mutlu olacağına, şayet sağlık sorunları varsa iyileşeceğine delalet eder.

Rüyada Su Bidonu Görmek

Bu rüya, kişinin güzel bir fırsat elde edeceğine, şansının hiç olmadığı kadar açılacağına, iş hayatında verimli bir döneme gireceğine, hayat kalitesinin artacağına delalettir.

Görülen büyük su bidonu; zenginliğe, alım gücündeki artışa işaret ederken, küçük su bidonu, kişinin çok zengin olmasa bile kimseye muhtaç olmadan ve el açmadan, kendi halinde, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşama sahip olacağını gösterir.

Rüyada Su Borusu Görmek

Bu rüya genellikle hayra yorumlanmaz. Aile üyelerinden birinin geçici bir rahatsızlığa yakalanacağına, kişinin duygusal yapısı yüzünden sürekli kırıldığına, alınganlığı yüzünden en yakın arkadaşlarına ve ailesine bile sıklıkla darıldığına işarettir.

Ancak bazen de kırgınlıkların ve husumetlerin son bulacağını haber verir.

Rüyada Şifalı Su İçtiğini Görmek

Rüyada şifalı su içmek; kişinin hastaysa hızlı bir şekilde iyileşeceğine, eski sağlığına geri kavuşacağına, hayatında güzel gelişmelerle karşılaşıp, çok mutlu olacağına yorumlanır.

Aynı zamanda kişinin günahlarından arınacağının, hayır işleri peşinde koşacağının göstergesidir.

Rüyada Su Kaynağı Görmek

Maddi kazançta yüklü bir artışa, bolluk ve berekete, mirasa konmaya, kolaylıkla kazanılacak paraya, olumlu gelişmelere, zenginliğe işarettir.

Rüyada Kirli Kaynak Suyu Görmek

Rüya sahibinin etrafındaki kötü ve art niyetli kişilere, ticari hayatta uğranacak mal ve para kaybına, iflas etmeye delalet eder.

Bazen de kişinin iftiraya uğrayacağına ya da bir suça bulaşacağına yorumlanır.

Rüyada Kaynak Suyundan Abdest Aldığını Görmek

Üzüntü ve kederi geride bırakmaya, borçları ödemeye, günahlardan arınmaya, hayır işlemeye, iyilik peşinde koşmaya, hataları telafi etmeye tabir edilir.

Rüyada Dağdan Çıkan Kaynak Suyu Görmek

Rüya sahibine yüklü bir paranın kalacağına ya da büyük bir mirasa konacağına, mutluluk dolu ve huzurlu bir aile yaşantısının olacağına, evlatlarının hayırlı olacağına işarettir.

Rüyalar hakındaki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir