Rüyada Saç Kesmek: İş ya da Şehir Değişikliği Gündeme Geliyor!

Rüyada saç kesmek rüya sahibinin ruh haline, gündemindeki konulara dair bilgiler içeren, haber verici rüyalardan biridir.

Kişinin iş ya da özel hayatında yaşadığı birtakım sorunlara dikkat çeker.

Rüya sahibinin son zamanlarda yoğun iş yaşantısı yüzünden aşırı yorulduğunu, dinlenmeye ihtiyaç duyduğunu, aksi halde aynı tempoda çalışmaya devam ederse yakın zamanda hastalanabileceğini belirtir.

Rüyada saç kesmek, aynı zamanda bu sıkıntılı sürecin geçici olduğu, rüya sahibinin maddi ve manevi tüm sıkıntılarından kurtulacağı, geleceğinin ferah ve aydınlık olacağı şeklinde de yorumlanabilir.

Rüya sahibinin başarı, bolluk ve bereket dolu bir sürece gireceğini müjdeler.

Bu yazımda kısaca rüyada saç kestirmek ya da kesmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım.

Sizin için rüyanızı detaylı bir şekilde yorumlamamı istiyorsanız; yorum kısmına gördüğünüz rüyayı ayrıntılı bir şekilde yazabilirsiniz.

Rüyada Saç Kestirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç kestirmek rüyayı kimin gördüğüne ve rüyada başka hangi sembollerin yer aldığına göre farklı yorumlanabilir.

Örneğin rüyasında saçını kestirdiğini gören kişi genç biriyse bu rüya, kişinin uzun ve sağlıklı bir ömrünün olacağı şeklinde yorumlanır.

Genç bir erkeğin bu rüyayı görmesi; genellikle üzüntü, sıkıntı ve birtakım zorluklarla karşılaşmaya işaret eder.

Şayet rüyayı gören kişi genç bir kadınsa bu rüya genellikle kişinin güzel ahlaklı, iyi kalpli ve dürüst biri olduğuna delalet eder.

Rüyada saç kestirmek bazı rüya tabircilerine göre birtakım olumsuz gelişmeleri haber verir.

Rüya sahibinin işinden ayrılacağına, bir ortaklık ilişkisini sona erdireceğine, maddi gelirinde bir azalma ile karşılaşacağına tabir edilebilir.

Bazen de kişinin geçim sıkıntısı yaşayacağına, ailesinde parasızlığa dair bazı tartışmalar çıkacağına, eşi ile arasındaki tartışmaların büyüyeceğine, hatta boşanacağına bile yorumlanabilir.

Bazen de bu rüya; kişinin gayrimenkullerini satmak zorunda kalacağına, tarlalarını ve arazilerini elinden çıkaracağına, hayat standartlarının düşeceğine ve sıkıntılı bir döneme gireceğine tabir edilir.

Rüyada Kendi Saçını Kesmek

Rüyada kendi saçını kestiğini görmek; kişinin aile içinde bazı sorunların baş göstereceğine, kendisinden kaynaklanan bazı problemlerden ötürü başarısız olacağına yorumlanır.

Bazı rüya tabircilerine göre rüyasında kendi saçını kestiğini gören kişi; kendi sorunlarını yine kendisi çözüme kavuşturur.

Bazen de bu rüya; rüya sahibinin hatalarından döneceğine ya da hatalarından ders çıkaracağına, günahlarından dolayı pişmanlık duyacağına ve tövbe edeceğine işaret eder.

Rüyada kendi saçını kesmek; kişinin hayatını değiştirmek istediğini, bu noktada tüm sorumlulukları tek başına yükleneceğini, daha güzel ve dilediği gibi bir yaşama kavuşabilmek adına şehir ya da iş değiştireceğini, kendi hayatını yeniden kuracağını gösterir.

Bekar birinin bu rüyayı görmesi, kariyeri ve iş hayatı için şayet gündeminde bir evlilik planı varsa bu planı bir süre daha erteleyeceği şeklinde tabir edilir.

Kimi İslami rüya tabircilerine göre ise kişinin maddi sıkıntı ve zorluğa düşeceğine, işlerinin gerileyeceğine, maddi gücünün önemli ölçüde azalacağına, planlarını bir süre daha ertelemek zorunda kalacağına, kısmetlerinin kapanacağına ve şansının azalacağına işaret eder.

Rüyada Başkasının Saçını Kesmek

Rüyada başkasının saçını kesmek; rüya sahibinin iş hayatında başarılı olacağına, projelerinin ses getireceğine lakin projelerini alt üst etmek isteyen pek çok düşmanının onun başarısız olması için adımlar atacağına delalettir.

Yani rüya sahibinin plan ve projelerinin başkaları yüzünden sekteye uğrayacağına ve zarar göreceğine yorumlanır.

Rüya sahibinin etrafında onun kötülüğünü düşünen, başarısız olmasını dileyen pek çok kişinin varlığına dikkat çeker.

Kişiyi çevresindeki insanlara ve rakiplerine karşı dikkatli olması gerektiğine dair uyarır.

Bu rüya; bazen de şayet rüya sahibi rüyasında saçını kestiği kişiyi tanıyorsa onunla bir ortaklık ilişkisine gireceğine, bu ortaklık ilişkisinden yüklü miktarda para kazanacağına tabir edilir.

Kimi zaman da rüya sahibinin kendi işi varsa ve patronsa; çalışanlarından birinin işine son vereceğini ya da kendisine yapılan bir yanlışı affetmeyeceği şeklinde yorumlanır.

Bazen de kişinin birinin kalbine kıracağına ya da birine yardım ederek, onu bir sıkıntıdan kurtaracağına yorumlanır.

Bazen de bu rüya; kişi rüyasında hiç tanımadığı birinin saçını kestiğini görürse kişinin paragöz ve çıkarcı biri ile karşılaşacağını gösterir.

Rüyada Saçının Kesildiğini Görmek

Rüyada kendi saçının kesildiğini görmek; rüya sahibinin hayatında birtakım değişikliklere gitmek istediğine, sorumluluklarını üzerinden atmayı dilediğine tabir edilir.

Bu rüya, kişinin kendisine bıkkınlık veren bazı durumlardan kurtulmayı dilediğine, özel yaşamının yanı sıra iş hayatında da değişiklik arayışında olduğuna dikkat çeker.

Rüyada saçının kısacık ya da ucundan az bir miktar kesildiğini görmesi, rüya yorumunu değiştirmez.

Rüya sahibinin eşiyle arasında bazı sıkıntıların çıkacağına, aile büyükleri ile arasında bazı sorunların yaşanacağına, üzüntülü ve kederli bir sürece gireceğine işarettir.

Rüyada Saç Kestirmek

Bu rüya; kişinin hayatında büyük ve önemli değişiklikler gerçekleştirmeyi dilediğine, bu dileğine ulaşamadığı takdirde üzüntülü ve sorunlu bir sürece gireceğine tabir edilebilir.

Rüya sahibinin dilediği değişikliklere gidebildiği yani hayatını değiştirebildiği takdirde daha mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğine yorulur.

Aynı zamanda hayatındaki yeniliklerin ona şans getireceğini, iş ve özel yaşantısında başarıyı yakalayacağı, maddi gelirinin artacağı ve hayat standartlarının daha da yükseleceği şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Saçını Uçlarından Kestirdiğini Görmek

Rüya sahibinin monoton yaşantısından artık bunaldığına, kendini hapishanedeymiş gibi hissettiğine, daha özgür bir yaşam sürmeyi dilediğine işaret eder.

Bazen de kişinin tüm cesaretini toplayarak, dilediği hayata kavuşabilmek adına harekete geçeceğine, kendisine faydası dokunmayan kişilerle ya da arkadaşlarıyla bağlarını koparacağına, daha saygın ve faydalı arkadaşlar edineceğine yani çevresini değiştireceğine tabir edilir.

Kimi zaman da rüya sahibinin kariyer yapmak için yurtdışına seyahat edeceğine, başka bir ülkede eğitimini tamamlayacağına, kendini geliştirmek için eğitim ve kurslara katılacağına delalettir.

Rüyada Saç Kestirip Ağlamak

Rüyasında saçını kestirip, ardından kestirdiği için ağladığını gören kişi; hayatını değiştirdiği için pişmanlık duyar ve yeni hayatından memnun kalmaz.

Yani bu rüya, rüya sahibinin çevresinin ve ailesinin öğütlerine kulak asmayıp, kendi istek ve arzuları doğrultusunda davrandığı için pişman olacağına ve daha da mutsuz olacağına yorumlanabilir.

Kimi zaman da rüya sahibinin iş hayatındaki projelerinin başarısızlıkla sonuçlanacağı ve bir miktar paranın ya da malın elinden çıkacağı şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Kendi Saçını Makasla Kesmek

Kişinin plan ve projelerinin çevresi tarafından yeterince ilgi görmeyeceği, birtakım aksiliklerle karşılaşacağı, ticari hayatında rakiplerine yenileceği, sıkıntılı bir sürece gireceği, kötü günler yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Saçını Asker Traşı Gibi Kestirmek

Bu rüya, pek çok saç kestirme rüyasının aksine hayra yorumlanan bir rüyadır. Rüya sahibinin iş hayatında yükseleceğine, makam ve mevki sahibi olacağına işaret eder.

Bazen de rüya sahibinin bir takım çalışması içerisinde yer alacağına, bir ortaklığa gireceğine, başarıları ile çevresi tarafından sevilip, sayılacağına, takdir göreceğine, çalışkanlığı sayesinde iş hayatında kolaylıkla kariyer yapacağına delalet eder.

Rüyada Düşmanının Saçını Kesmek

Rüyada düşmanının saçını kestiğini görmek, rüya sahibinin tüm düşmanlarını alt edeceğine, rakiplerini yeneceğine tabir edilir.

Rüya sahibinin kendisine dost gibi görünen bazı düşmanlarının farkına varacağına, onlarla irtibatını keseceğine, bu tarz insanlardan uzaklaşacağına, huzurlu ve mutlu bir yaşam süreceğine, tüm kötülükleri bertaraf edeceğine yorumlanır.

Rüyada Sevmediğiniz Birinin Saçını Kesmek

Rüya sahibinin gerçek hayatında sevmediği birine bir kötülüğünün dokunacağına, sevmediği kişiye beddua edeceğine ya da birtakım iç huzursuzluklar yaşayacağına işarettir.

Rüyada Bir Kadının Saçını Kesmek

Rüyada bir kadının saçını kestiğinizi görmek, şayet saçını kestiğiniz kadını tanıyorsanız, ona bir iftira atacağınız anlamına gelir.

Bu kadına bir kötülüğünüzün dokunacağı, onu haksız yere başkalarına yanlış tanıtacağınız şeklinde tabir edilebilir.

Rüyada Sevgilinin Saçını Kesmek

Bu rüya, bazı rüya tabircilerine göre hayra bazılarına göre ise olumsuz gelişmelere tabir edilir.

Kimi İslami rüya yorumcularına göre rüya sahibinin evlenerek, çoluk çocuğa karışacağı anlamına gelir.

Bazı tabircilere göre ise kişinin sevgilisiyle arasının bozulacağına ve aralarına soğukluk gireceğine yorumlanır.

Rüyada Saçları Kazıtmak, Jiletle Kesmek

Rüyada saçları kazıtmak, jiletle kesmek; genellikle hayra yorumlanmaz.

Rüya sahibinin toplum tarafından dışlanacağına, insanlar içinde küçük düşeceğine, geçmişte yaptığı birtakım hatalardan pişmanlık duyacağına, bazen de günahlarından ötürü vicdan azabı çekeceğine delalettir.

Rüyada saçlarını kazıdığını gören kişi, bazı tutum ya da davranışlarından ötürü insanların gözünden düşer. Arka arkaya hatalar yapar ya da tövbe ederek, yaratıcıya sığınır.

Rüyada Saç Kestirip, Boyatmak

Bu rüya, genellikle kişinin hayatında değişiklik ihtiyacı duyduğuna vurgu yapar. Rüya sahibinin çevre, şehir ya da iş değiştireceği anlamına gelebilir.

Rüyada Saçını Kökünden Kesmek

Kişinin bazı yanlış davranışlarından dolayı başının belaya gireceğine, zarar göreceğine, çalışmalarında istediği başarıyı yakalayamayacağına, iş hayatında başarısız olacağına, maddi sıkıntıya düşeceğine delalettir.

Rüyada Çocuğunuzun Saçını Kesmek

Rüyada çocuğunun saçını kestiğini gören anne, onun hayallerinden vazgeçmesine ve hayallerine ulaşamamasına yol açar.

Aynı zamanda bu rüya, kişinin çocuğuna gereğinden çok özen gösterdiğine, her şeyi onun yerine yaptığına, bu yüzden de onun kendi kendine karar vermeyi bir türlü öğrenemediğine tabir edilir.

Yani kişinin çocuğunu düşüneyim derken, ona daha da zarar verdiğini anlatır.

Rüya sahibini çocuğunu biraz serbest bırakması, onun üstünde baskı kurmaması gerektiğine dair uyarır.

Rüyada Saçın Zorla Kesilmesi

Rüyada kişinin saçının zorla kesildiğini görmesi, etrafında ve çevresinde onun kötülüğünü düşünen kişilerden zarar göreceğine, bu kişilerin onun yakın çevresinde olduğuna delalettir.

Kişinin kendisini zarara uğratmak isteyen bu kişinin hilelerine maruz kalacağına yorumlanabilir.

Rüyada Saçlarını Küt Kesmek

Bu rüya, rüya sahibinin dik başlı olduğuna, çevresindeki kişilerin hatta anne ve babasının öğütlerini bile dinlemediğine işaret eder.

Bazen de rüya sahibinin bir konuda istikrarlı bir şekilde, emin adımlarla ve pes etmeden ilerlediği anlamına sahiptir.

Rüyada Saçı Bıçakla Kesmek

Bu rüya, genellikle hayra yorumlanır. Kişinin erkek bir evlada sahip olacağına, şayet erkek çocuğu varsa onun çok hayırlı bir evlat olacağına delalettir.

Kişinin çocuğunun ileride çok başarılı olacağını, ailesine her daim yardımcı olacağını, onlara yaşlılığında bakacağını gösterir.

Rüyada Saçın Yamuk Kesilmesi

Rüyasında saçının düzensiz yani yamuk kesildiğini gören kişi, hayatında birtakım hatalar yapar.

Bu rüya, rüya sahibinin kendisinden başkasını düşünmeyen, bencil biri olduğu anlamına da gelebilir.

Rüyada Bir Tutam Saç Kesmek

Rüya sahibinin işlerinin geçici bir süreliğine ters gideceğine, iş hayatının yanı sıra özel yaşamında da birtakım pürüzlerle karşılaşacağına yorumlanabilir.

Rüyada Saçı Kısacık Kesmek

Kişinin iş hayatında birtakım başarısızlıklar yaşayacağını, dünya malına tapan, paraya önem veren biri olduğunu gösterebilir.

Şayet kişi hastaysa iyileşip, şifa bulacağı, sağlına geri kavuşacağı şeklinde de tabir edilen bu rüya; rüya sahibinin vurdumduymazlığına dikkat çeker. Kişinin bir an önce kendisini düzeltmesi gerektiğini vurgular.

Rüyada Kakül Kesmek

Bu rüya, genellikle hayra yorumlanmayan, rüya sahibinin birine bir kötülüğünün dokunacağına işaret eden bir rüyadır.

Ya da kişinin yakınındaki bir dostundan kötülük göreceğine yorumlanır.

Bazen de kişinin boş işler ve boş hayaller peşinde koştuğuna, zamanını kendisine fayda getirmeyen işlere harcadığına tabir edilir.

Rüyada Berber Görmek

Rüya sahibinin birtakım tatsız ve huzurunu kaçıran olaylarla karşılaşacağına işarettir.

Kişinin sevdiği birinden hiç ummadığı sözler işiteceğine, çıkmaza gireceğine, kederli günlerin yakın olduğuna delalettir.

Rüyada Kesilen Saçın Tekrar Uzaması

Rüya sahibinin hayata küstüğü, tüm umutlarını kaybettiği bir anda hayatında güzel gelişmeler yaşayacağına, umutlarının tekrar yeşereceğine, mutlu günlerin yakın olduğuna işaret eder.

Rüyada Ölü Birinin Saçını Kesmek

Bu rüya, rüya sahibinin saçını kestiği kişinin öbür dünyada gayet mutlu olduğuna, güzelliklerle karşılaştığına yani cennette olduğuna yorumlanabilir.

Rüyada saç kesmek, rüya sahibinin ruh haline, gündemindeki konulara dair bilgiler içeren, haber verici rüyalardan biridir.

Kişinin iş ya da özel hayatında yaşadığı birtakım sorunlara dikkat çeker.

Rüya sahibinin son zamanlarda yoğun iş yaşantısı yüzünden aşırı yorulduğunu, dinlenmeye ihtiyaç duyduğunu, aksi halde aynı tempoda çalışmaya devam ederse yakın zamanda hastalanabileceğini belirtir.

Rüyada saç kesmek, aynı zamanda bu sıkıntılı sürecin geçici olduğu, rüya sahibinin maddi ve manevi tüm sıkıntılarından kurtulacağı, geleceğinin ferah ve aydınlık olacağı şeklinde de yorumlanabilir.

Rüya sahibinin başarı, bolluk ve bereket dolu bir sürece gireceğini müjdeler.

Bu yazımda kısaca rüyada saç kestirmek ya da kesmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım. Sizin için rüyanızı detaylı bir şekilde yorumlamamı istiyorsanız; yorum kısmına gördüğünüz rüyayı ayrıntılı bir şekilde yazabilirsiniz.

Rüyalar hakındaki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir