Rüyada Polis Görmek: Otorite, Cesaret ve Güç

Rüyada polis görmek genellikle otoriteyi, gücü ve cesareti temsil eder. Rüya sahibinin devlet dairesinde iş sahibi olacağına, kamu kurumlarında çalışıyorsa yönetici pozisyona kadar yükseleceğine, makam ve mevki sahibi olacağına yorumlanır.

Lakin polisin rüyada nasıl ve ne şekilde görüldüğü de rüya yorumu üzerinde belirleyicidir. Bazen bu rüya; birtakım üzücü ve kötü gelişmelere, kedere işaret ediyor olabilir.

Kimi zaman da rüya sahibinin çevresinde güçlü bir rakibinin olduğunu, onu alt etmek isteyen kişinin varlığını simgeler. Ya da kişinin büyük bir kayıp yaşayacağına delalet edebilir.

Bu yazımızda kısaca rüyada polis görmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Gördüğünüz rüyayı doğru bir şekilde yorumlayabilmem adına yorum kısmına rüyanızı detaylı bir şekilde yazmanızı öneriyorum.

Rüyada Polis Olduğunu Görmek

Kişinin rüyasında kendisinin polis olduğunu görmesi, genellikle hayra yorumlanır. Rüya sahibinin iş başvurularından olumlu dönüşler elde edeceğine ya da terfi alacağına tabir edilir.

Şayet kişi bir süredir işsizse güzel ve maddi getirisi yüksek bir iş sahibi olacağına delalet eder.

Lakin bazı rüya tabircilerine göre rüyada polis görmek, hayırlı değildir. Kişinin birtakım belalı işlere karışacağına, yanlış bir yolda ilerlediğine ya da yakın zamanda ciddi bir hastalığa yakalanacağına işaret eder.

Ben bu rüyanın gücü, makam ve mevkiyi, işleri büyütmeyi temsil ettiğine yani olumsuz yorumlanmaması gerektiğine inanıyorum.

Rüyada Polisin Yardım Ettiğini Görmek

Rüyada kişinin kendisine bir polisin yardım ettiğini görmesi; güzel gelişmelerle karşılaşacağına, sevindirici ve müjdeli bir haber alacağına yorumlanır.

Kimi rüya tabircilerine göre ise rüyanın aksine kişinin zora düşeceğine, maddi sıkıntı çekeceğine, borçlarını bir türlü ödeyemeyeceğine, aile içindeki huzurun azalacağına, emeklerinin karşılığını alamayacağına, aksine işlerinin daha da bozulup, ters düz olacağına tabir edilir.

Kişinin maddi kayıpları yüzünden üzüleceğini, iş hayatında pozisyonunu kaybedeceğini, umutlarını tamamen kaybedeceğini gösterir.

Rüyada Polis Arabası Görmek

Rüyada görülen polis arabası, can ve mal güvenliğini temsil eder. Rüya sahibinin kötülüklerden uzak, rahat ve mutlu bir yaşam sürdüğüne delalettir.

Aynı zamanda rüya sahibinin devlet dairesinde yani kamusal alanda çalışacağına, makam ve mevki elde edeceğine, saygın bir pozisyona yükseleceğine işarettir.

Bu rüya; genellikle güç ve kudret ile bağlantılıdır. Rüyasında bizzat kendisi polis arabası kullandığını gören kişi, herkesin saygı duyduğu ve özendiği bir meslek sahibi olur.

Rüyada polis arabası görmek, bazen de kişinin malını güvence altına almak adına yatırım yapacağına yorumlanır. Rüya sahibinin sıradan bir mesleğinin olmayacağının, yönetici pozisyonunda çalışacağının, iş hayatında prestij sahibi olacağının adeta göstergesidir.

Rüyasında polis arabasına bindiğini gören kişi, kendi çabaları ve azmi sonrasında mesleğinde terfi alır ya da iş hayatında yükselir. Şayet işsizse devlet kapısında iş bulur. Bu rüyayı gören kişi öğrenciyse örneğin; KPSS sınavlarına hazırlanıyorsa, sınavı derece ile geçer ve memur olarak atanır.

Mahkemelik bir işi bulunan kişi, bu rüyayı gördükten sonra mahkemeyi kazanır.

Rüyada Polis Karakolu Görmek

Rüyada polis karakolu görmek; rüya sahibinin saygı, güçlü ve güvenilir birinden yardım göreceğine, gelirinin artacağına, iyi ve hayırlı bir işe gireceğine yorulur.

Kimi zaman da uyarı niteliğinde bir rüya olarak, rüya sahibinin çevresindeki insanlara karşı uyanık ve dikkatli olması, dost ve arkadaş seçiminde titiz davranması gerektiğine işaret eder. Aksi halde kişiye arkadaşlarından ihanet görebileceğini ya da onlar yüzünden belalı işlere dahil olabileceğini, yanlış seçimleri yüzünden hapse bile düşebileceğini anlatır.

Rüyada Sivil Polis Görmek

Rüyada sivil polis görmek rüya sahibinin istek ve arzularına kolaylıkla erişeceğine, ailesinden ve yakın arkadaşlarından maddi ve manevi destek göreceğine, uzak bir akrabasından kendisine miras kalacağına, hayatı boyunca maddi sıkıntı çekmeyeceğine, huzurlu ve sağlıklı bir ömrünün olacağına, sevdiği kişiyle evleneceğine, mutlu bir yuvasının olacağına, tüm sorunlarından yakın zamanda arınacağına tabir edilir.

Kısacası zorlukların geride kalacağını, kişinin feraha çıkacağını haber verir.

Rüyada Polis Okulu Görmek

Rüyada polis okulu görmek; hayırlı gelişmeleri müjdeler. Her daim iyiye yorulması gereken bir rüyadır. Kişinin iş hayatında çalışkanlığı, sabrı ve disiplinli karakteri sayesinde hızlıca yükseleceğini, kısa sürede mesleğinde zirveye çıkacağını, yeni ve daha rahat bir düzen kuracağını, hayatının olumlu yönde değişeceğini gösterir.

Kişinin son derece planlı ve programlı bir karakterinin olduğuna, bu özelliği sayesinde tüm hayatı boyunca mutlu olacağına, sıkıntıya düşmeyeceğine delalettir.

Rüyada Polis Okulunu Kazandığını Görmek

Kişinin ruhsal bunalımdan çıkacağına, zor olan süreci geride bırakacağına, rahata ereceğine, hayatının değişeceğine, daha düzenli ve planlı bir yaşama adım atacağına işarettir.

Kişinin hamlelerinin ona başarı getireceğini, iş hayatında yükselmesini sağlayacağını gösterir.

Kişinin iş hayatına dair problemlerini çözdükten sonra işlerine daha da sıkı sıkıya sarılacağına, işlerini büyüteceğine yorumlanabilir.

Rüyada Polis Okuluna Gittiğini Görmek

Kişiye iş hayatında yepyeni kapıların açılacağına, başarı ve gelir getiren bir iş bulacağına, maddi sıkıntılar sonrası gelen zenginliğe, lükse işarettir.

Aynı zamanda rüya sahibinin ailesine maddi ve açıdan manevi yardımcı olacağına, ebeveynlerinin hayır dualarını alacağına, ailesinin duaları sayesinde iş hayatında daha iyi yerlere geleceğine tabir edilir.

Rüyada Polis Kıyafeti Görmek

Rüya sahibinin yakında hayallerindeki işi bulacağına, işsizlikten ve maddi sıkıntıdan kurtulacağına, bir tanıdığı ile ortaklık ilişkisine gireceğine, maddi kazancının giderek yükseleceğine, maddi sıkıntılı süreci akrabalarının ya da ailesinin desteği ile atlatacağına işarettir.

Kişinin iyi bir eğitim alacağını, işlerinin açılacağını, işlerini büyüteceğini, girdiği ortaklık ilişkisinin ona başarı getireceğini gösterir.

Rüyada Bayan Polis Görmek

Rüya sahibinin iş hayatındaki başarıları sayesinde çevresi tarafından takdir göreceğine, çalıştığı firma ya da kurumda bir üst pozisyona yükseleceğine, geleceğinin bolluk ve bereket dolu olacağına, maddi gelirinin ve alım gücünün artacağına delalet eder.

Yani kişinin iş hayatını ön planda tutacağını, kariyer hedeflerine genç yaşında ulaşacağını, çevresi tarafından imrenilen biri olacağını anlatır.

Rüyada Polisin Tutukladığını Görmek

Rüyada polisin kendisini tutukladığını görmek; kişinin yasa dışı işlere karıştığına ya da yakında karışacağına, bu yüzden başının derde gireceğine işarettir.

Kişinin bir olaydan ötürü mahkemelik olacağını hatta hapse gireceğini bile gösterebilir.

Rüya sahibinin sevdiklerinden bir süre ayrı kalmak zorunda kalacağını, kazancını haram yoldan temin edeceğini, kazandığı bu paranın ona hayır getirmeyeceğini de simgeleyebilir.

Rüyada Polis Helikopteri Görmek

Rüya sahibinin adaletli, vicdanlı, merhametli biri olduğu anlamına gelir. Kişinin tüm ömrü boyunca hayır işleri peşinde koşacağına, dernek ve vakıflara üye olacağına, yardıma muhtaç insan ve hayvanlara yardım götüreceğine tabir edilir.

Kişinin sorunsuz, sağlıklı, sevdikleriyle birlikte mutlu bir yaşam süreceği şeklinde tabir edilebilir.

Rüyada Polis Çevirmesi

Rüyada polis çevirmesine yakalanmak; rüya sahibinin aile içinde bazı tartışmalar ve huzursuzluklar yaşanacağına, sevdiği kişilerle arasına küslüğün gireceğine ya da sevgilisi ile ayrılacağına yorumlanabilir.

Uyarı niteliğinde bir rüya olarak, rüya sahibine hoşgörülü olması, olayları büyütmemesi, olaylara sakin ve mantık çerçevesinde yaklaşması gerektiğini hatırlatır.

Bazen de kişinin küs olduğu kişilerle barışma fırsatı elde edeceğine, küslüklerin sona ereceğine işaret eder.

Rüyada Polis Diye Bağırmak

Kişinin rüyasında polis diye bağırdığını, birinin kendisine yardım etmesini beklediğini görmesi, hayırlı bir işe dahil olacağına, birinden büyük bir yardım göreceğine, bu yardım sayesinde hayatını ve işlerini düzene sokma fırsatı bulacağına, maddi açıdan durumunun iyileşeceğine, dostları ya da yakın akrabalarıyla bir ortaklık ilişkisine gireceğine delalettir.

Kişinin gördüğü maddi ve manevi destek sayesinde borçlarını ödeyeceğini, girdiği ortaklık ilişkisinin ona zenginlik getireceğini gösterir.

Rüyada Polis Sireni Duymak

Rüya sahibinin işlerini yolunu sokmaya başaracağını, geçmişinde kaybettiklerini tekrar geri kazanacağını, eline yepyeni fırsatların geçeceğini, bu sefer fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğini simgeler.

Kimi zaman da kişinin tanıdığı ya da tanımadığı birinden iş hayatında destek göreceğine, kısmetinin açılacağına, bu destekle keyfinin yerine geleceğine işarettir.

Rüyada Polis Kovalaması

Kişinin iş hayatında durgun bir sürece gireceğine, planlarının dilediği gibi yürümeyeceğine, bir süreliğine maddi zora düşeceğine tabir edilir.

Kişiyi bir an önce tedbir alması ve işleri toparlamak için çaba göstermesi gerektiğine, aksi halde ipin ucunu kaçırdığı taktirde maddi sıkıntılarının daha da büyüyebileceğine delalettir.

Rüyada Polis Çağırdığını Görmek

Rüya sahibinin ailevi problemlerini simgeleyen bu rüya, kişinin problemlerini çevresinden ve dostlarından gelen bir yardım ile çözüme kavuşturacağını gösterir.

Bazen de kişinin yakın arkadaşı ya da kardeşleriyle bazı tartışmalar yaşayacağını, aralarına küskünlüklerin gireceğini anlatır.

Rüyada polis çağırmak; kişinin iş ya da aile hayatına dair bir konuda birinin yardımına başvuracağına, tecrübeli kişilerin önerilerine kulak vereceğine, böylelikle sorunlarını kısa sürede yani sorun büyümeden çözeceğine delalettir.

Rüyada Polis Tarafından Aranmak

Rüya sahibinin herkes tarafından dolandırıcı olarak nitelendirilen biriyle iş dolayısıyla konuşmak zorunda kalacağına, iş hayatında zorlu bir sürece gireceğine, önlem almak zorunda olduğuna işaret eder.

Bazen de kişinin manevi huzurunu kaybedeceğine, maddi sıkıntıların aile içi huzursuzluğa neden olacağına, bu yüzden de bunalıma gireceğine yorumlanır.

Hayra yorumlanmayan bu rüya, maddi sorunların yanı sıra bazı ailevi ve manevi sıkıntılara da delalet edebilir.

Rüyada Polise İfade Vermek

Rüya sahibinin risk alarak, maddi açıdan tüm sermayesini ortaya atarak, kurduğu işinde başarılı olacağına, böylelikle maddi sıkıntılarının sona ereceğine, işlerini toparlayacağına tabir edilir.

Aynı zamanda rüya sahibinin birtakım tartışmalara dahil olacağını gösterebilir. Ancak bu tartışmaların kötü sonlanmayacağına, kişinin tartışmalardan bile ders çıkaracağına işarettir.

Rüyada Çok Polis Görmek

Rüya sahibinin rüyasında çok polis görmesi, iş, aile ve eğitim hayatına dair olumlu gelişmeler yaşayacağına, sevinçten ağlayacağına, aile içi sıkıntılarını çözüme kavuşturacağına, zor ve sıkıntılı dönemi geride bırakacağına, yakın zamanda tanıştığı birine aşık olacağına, aşık olduğu bu kişiyle hayırlı bir evlilik yapacağına, makam ve mevki sahibi olacağına tabir edilir.

Kişinin hayırlı ve güzel bir sürece gireceğini müjdeler.

Rüyada Polis Amiri Görmek

Kişinin rüyasında polis amiri görmesi, yeni bir işe gireceğine ya da işinde terfi alacağına delalettir.

Bazen de iş hayatına dair attığı tüm adımların ona başarı ve mutluluk getireceğine, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacağına, işlerini ilerleteceğine, patron olacağına, hastaysa şifa bulup, iyileşeceğine yorumlanır.

Rüyada Polis Şapkası Görmek

Kişinin rüyasında polis şapkası görmesi, aile içi tartışmaların tatlılıkla bir sona bağlanacağına, kardeş kavgalarının sona ereceğine, ailede tekrar eski huzurlu ve mutluluk dolu ortamın sağlanacağına tabir edilir.

Bazen de rüya sahibinin kazancı yüksek bir işe gireceğine, bu iş sayesinde alım gücünün ve hayat standartlarının artacağına yorumlanır.

Rüyada Polis Operasyonu Görmek

Kişinin iş hayatında kazancını en az ikiye katlayan, maddi getirisi yüksek yepyeni planlara dahil olacağına, projelerinin büyük ses getireceğine işarettir.

Aynı zamanda aile içi huzursuzlukların sona ereceğine, ailenin huzurunu kaçıran kişilerin aileden uzaklaştırılacağına, bazı arkadaşlarla bağların koparılacağına delalettir.

Kişinin hayallerinin birer birer gerçekleşeceğinin göstergesidir.

Rüyada Polis Tarafından Yakalanmak

Kişinin rüyasında polis tarafından kovalanıp, yakalandığını görmesi; sevinçli bir haber alacağına, ailesi ve arkadaşları tarafından sevilen ve sayılan biri olduğuna yorumlanır.

Kimi rüya tabircilerine göre ise bu rüya, olumsuz bir anlama sahiptir. Kişinin rakiplerine yenileceğine, düşmanlarının ona komplo kuracağına ve en sonunda onu alt edeceğine delalet eder.

Rüyada Polis Öldürmek

Kişinin sorunlarından ötürü üzüleceğine, büyük bir beklenti ile girdiği bir işten maddi ve manevi bir zarara uğrayacağına, sevdikleri ile tartışacağına, anne ve babası ile arasının giderek açılacağına, bu yüzden de sıkıntılı bir dönem yaşayacağına işarettir.

Kişinin maddi sıkıntıya düşeceğine, işlerinin bir süre daha yoluna girmeyeceğine tabir edilir.

Rüyada Polis Dövmek

Rüya sahibinin güçlü, makam ve mevki sahibi biri sayesinde istediği pozisyona yükseleceğine, maddi kazancının artacağına, çok sıkıştığı bir anda birinden maddi yardım göreceğine, beklediği desteğin geleceğine ve yaşam standartlarının yükseleceğine delalettir.

Kişinin hiç olmadığı kadar güçleneceğini, çevresi tarafından sözü dinlenen ve sevilen biri olacağı anlamına gelir.

Rüyada Polis Görmek ve Kaçmak

Kişinin iş hayatındaki pozisyonunu rakipleri yüzünden kaybedeceğini, bu yüzden maddi sıkıntıya düşeceğini hatta işini bile kaybedeceğini gösterir.

Kişinin bir süreliğine iş sıkıntısı çekeceğine, talihsiz bir döneme gireceğine tabir edilir.

Rüyada Polis Memuru ve Yardımcıları Görmek

Bu rüya; genellikle hayra yorumlanmayan bir rüyadır. Kişinin hanesine girecek bir düşmanı simgeleyebilir.

Aynı zamanda sıkıntı, keder ve bazı üzücü haberler olarak da yorumlanabilir. Rüya sahibini bu kişilere karşı dikkatli davranması gerektiğine dair uyarır.

Rüyada Polis Olup Suçlu Yakalamak

Kişinin kendisini polis üniforması ile bir suçlunun peşinden koştuğunu ve sonrasında onu yakaladığını görmesi; alt edilmesi pek de kolay olmayan, güçlü bir düşmana delalet eder.

Kişiyi rakiplerine karşı uyanık davranmaya davet eder.

Rüyada Temiz Üniformalı Polis Görmek

Rüya sahibinin rüyasında temiz üniformalı bir polis görmesi, temiz ve iyi kalpli birinin varlığına dikkat çeker.

Güveni sembolize eden bu rüya, aynı zamanda iyiliğe işarettir. Kişiye bir yerden ya da birinden yardım geleceğini gösterir.

Rüyada Polis ve Asker Görmek

Bu rüya, genellikle maddi sıkıntıları haber verir. Kişinin birtakım kötü ve zor durumlarla karşılaşacağını, ortaklık ilişkisinde zarara gireceğini, maddi bir çıkmaza sürükleneceğini simgeler.

Bazen de kişinin iflas edeceğini haber verir. Bu rüyayı gören kişi; dikkatli olmalı, maddi sıkıntıya düşmemek için dikkatli davranmalıdır.

Rüyalar hakında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

“Rüyada Polis Görmek: Otorite, Cesaret ve Güç” hakkında 1 yorum

  1. Rüyamda bayılmış birinin kaçırıldığını görüyorum ve babama polise haber vermesini istiyorum, babam gidiyor ama geri geldiğinde önemli bişey olmadığını söyleyip çok ilgilenmiyor. Bunun üzerine kendim gidiyorum polise, gördüklerimi anlatıyorum ve yerini tarif ediyorum. Ne anlama geliyor acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir