Rüyada Makas Görmek: İftiraya mı Uğruyorsunuz?

Rüyada makas görmek, genellikle hayra yorumlanmaz. Rüya sahibinin bir iftiraya maruz kalacağını, işlemediği bir suç yüzünden arkadaşları, sevgilisi ve ailesi tarafından dışlanacağını, sıkıntılı ve üzüntülü bir sürece gireceğini gösterir.

Kişinin kötü bir haber alacağını da simgeler. Kimi rüya yorumcularına göre ise rüyada görülen makas, kişinin şayet evliyse yakında bir bebek sahibi olacağına yorumlanır. Aynı zamanda mal ve mülkü de temsil eder.

Rüyada makas görmek, kimi tabirciler tarafından evladı simgeler. Evli bir kadının bu rüyayı görmesi, kız çocuk sahibi olacağına tabir edilebilir.

Rüyada makas görmek; makasın nasıl yani ne şekilde görüldüğüne göre de farklı anlamlar içerebilir.

Bu yazımda kısaca rüyada makas görmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım.

Rüyada Makas Bulmak

Pek çok makas rüyasının aksine olumlu gelişmelere işaret eder. Rüya sahibinin mutluluğunun, huzurunun ve aile saadetinin artacağına alamettir.

Kişinin maddi sıkıntılarını geride bırakacağına, borçlarını ödeme şansı elde edeceğine delalettir.

Rüya sahibinin hem maddi hem de manevi açıdan huzura ereceğine, yeni bir döneme gireceğine, hanesinde bolluk ve bereketin artacağına yorumlanabilir.

Rüyada Makas ile Saç Kesmek

Rüyada makas ile saç kesmek; kişinin sıkıntılarından kurtulacağına, iş hayatındaki tersliklerin ve sorunların artık son bulacağına, feraha çıkacağına işarettir.

Rüya sahibinin başarıları sayesinde takdir göreceğine, mesleğinde terfi alacağına, mesleki hayatında zirveye tırmanacağına, yeni bir yol izleyeceğine, plan ve projelerinin başarı getireceğine alamettir.

 Rüyada Makas Kırıldığını Görmek

Rüyada makas kırıldığını görmek; genellikle sıkıntıya, üzücü gelişmelere ve sorunlara alamettir.

Genellikle maddi zarara işaret eder. Kişinin iflas edeceğine, borçlanacağına, borçlarını ödeyemediği için zora gireceğine, ailesinden ve sevdiklerinden destek görmeyeceğine, yalnız başına savaşmak zorunda kalacağına delalettir.

 Rüyada Makas Almak

Rüyada makas aldığını görmek, kişinin maddi kazancının artacağına, işlerini büyüteceğine, daha lüks ve konforlu bir yaşama kavuşacağına, hatta zengin olacağına işarettir.

Kişinin uzun zamandır düşlediği ve hayalini kurduğu zenginliğe erişeceğine, şansın onun yüzüne güleceğine yorumlanır.

Kimi zaman da kişinin birinden maddi destek alacağına, böylelikle maddi sıkıntılarından kurtulacağına alamettir.

Rüyada Makas Vermek

Rüya sahibinin maddi ve manevi açıdan çevresindeki insanlara yardımcı olacağının göstergesidir.

Kişinin arasının bozuk olduğu kişilerle arasının düzeleceğine, manevi yönünün güçleneceğine, hayır işleri peşinde koşacağına, pek çok insanın duasını alacağına yani çevresindekiler tarafından sevilen biri olacağına delalettir.

Rüyada Başkasının Elinde Makas Görmek

Rüyada bir başkasının elinde makas görmek, kişinin güçlü birinden yardım göreceğine, bu kişi sayesinde yeni bir işe başlayacağına, yeni işinin ona mutluluk, zenginlik ve huzur getireceğine işaret eder.

Kişinin mesleki hayatında başarılı olacağına, güçlü biriyle bir iş ortaklığına girişeceğine, hayallerinin gerçek olacağına yorumlanabilir.

Rüyada Makasın Kesmediğini Görmek

 Rüyada makasla bir şey kesmeye çalıştığını ancak makasın kesmediğini görmek, kişinin istek ve arzularını bir süre daha ertelemek zorunda kalacağına, hayallerine ulaşmak için daha çok çalışması gerektiğine alamettir.

Bazen de rüya sahibini daha önce tekrar tekrar denediği bir konuda ısrarcı olmaması gerektiğine dair uyarır.

Bu rüyayı gören kişi, daha sağlam ve emin adımlarla yere basmalı, boş hayallerinden artık vazgeçmeli, kendine yepyeni bir düzen kurmalı, daha gerçekçi hayaller kurmalıdır.

Rüyada Parlak Makas Görmek

Rüyada parlak makas görmek, başarıyı, saygınlığı, zenginliği, mutluluğu simgeler. Kişinin zenginlik elde edeceğine, ünlü olacağına, pek çok kişiye liderlik edeceğine ve yol göstereceğine işarettir.

Aynı zamanda kişinin başarılı bir evlilik yapacağına, sevdiği kişiyle mutlu bir evlilik hayatının olacağına, hayırlı evlatlar yetiştireceğine, ailesine en iyi şekilde bakacağına, onlara lüks bir yaşam sunacağına tabir edilir.

Rüyada görülen parlak makas; zenginliği, mal ve mülkteki artışı, bir mirasa konmayı temsil eder.

Rüya sahibinin hiç ummadığı kadar çok mal ve mülke kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Makas Kaybetmek

Rüyada makas kaybetmek, rüya sahibinin hiç ama hiç istemediği bir işi yapmak zorunda kalacağına, çevresindeki insanlar ya da yanında çalıştırdığı kişiler tarafından ihanete uğrayacağına, bir iftiraya maruz kalacağına delalettir.

Kişinin plan ve projelerinin yarım kalacağına, umut ettiği başarıyı elde edemeyeceğine, ortaklarıyla arasının bozulacağına işarettir.

Rüya sahibinin iş hayatında bazı zorluklarla karşılaşacağına, öfke ile hareket edeceğine, bu yüzden çevresindekilerin kalbini kıracağına yorumlanır.

Rüyada Makasla Bir Şey Kesmek

Rüyada makasla bir şey kestiğini görmek, kişinin sanatçı bir kişiliğinin bulunduğunu, yakında sanatının insanlar tarafından fark edileceğini, emek gösterdiği el işi ürünlerin insanların beğenisini kazanacağını gösterir.

Rüya sahibinin çabalarının karşılık bulacağına, patronları tarafından takdir göreceğine, geçimini helal yoldan kazanacağına, rızkının artacağına, şayet işsizse iş bulacağına, hastaysa iyileşip, şifa bulacağına işarettir.

Rüyada Makas Saklamak

Rüyada makas saklamak, genellikle iyiye işaret etmez. Kişinin içinde bulunduğu zor koşullardan çok ama çok sıkıldığına, hayatında değişikliklere özlem duyduğuna, monoton hayatından sıkıldığına, yeni bir yaşam sürmek istediğine alamettir.

İş hayatında da zorluklarla dolu bir süreç içerisinde olduğuna, bu yüzden canının çok sıkıldığına, bu durumdan kurtulma çabası içerisinde olduğuna, lakin bir çıkış yolu bulamadığına yorumlanır.

Rüyada Kör Makas Görmek

Rüyada kör makas görmek, kişinin gelirinin azalacağına, borçlarını ödemekte zorlanacağına, eline geçen bir parayı har vurup harman savuracağına, bu yüzden de maddi sıkıntıya düşeceğine alamettir.

Kişinin maddi ve manevi açıdan hüzün ve sıkıntılı dolu bir döneme gireceğine, yalnızlık çekeceğine hatta depresyona bile girebileceğine işarettir.

Bu rüyayı gören kişi; maddi sıkıntılara karşı hazırlıklı olmalı, bu sürecin geçici olduğunu unutmamalı, sabırla ve umutla bu süreci atlatmaya çalışmalıdır. Aksi halde hayata küsüp, depresyona girebilir.

Rüyada Makasla Yaralanmak

Rüyada makasla yaralanmak, kişinin çok sevdiği birinin ihanetine uğrayacağına, bu yüzden çok üzüleceğine, aşk acısıyla yanıp tutuşacağına işarettir.

Aynı zamanda kişinin çok zor zamanlar geçireceğine, hayatla ve dış dünyayla bağlantısının kopacağına, kendi iç dünyasına döneceğine, şifayı yalnızlıkta bulacağına alamettir.

Rüya sahibinin plan ve projelerinin başarısız olacağına da tabir edilir.

Bazen de kişinin imkansız bir aşka düşeceğine, aşkının karşılık bulamayacağına delalet eder.

Yani kişinin hem mesleki hem de özel hayatında yüzünün bir türlü gülmeyeceğine yorumlanabilir.

Rüyada Makas Hediye Almak

Rüyada makas hediye almak; kişinin birinden maddi destek göreceğine, bu destek sayesinde parasal sıkıntılarını aşacağına işarettir.

Kişinin itibar ve makam sahibi biriyle tanışacağına, daha güçlü insanlarla arkadaşlık kuracağına, yeni arkadaşlıklarının ona şans getireceğine alamettir.

Rüyada Birine Makas Saplamak

 Rüyada birine makas sapladığını görmek, kişinin birine karşı büyük bir kin beslediğine, bu kinin ona ruhsal açıdan zarar verdiğine işarettir.

Rüya sahibinin rakiplerini alt etmek için farklı yollar aradığına, yakında tüm rakiplerini alt edeceğine, düşmanını yeneceğine de yorumlanabilir.

Kişinin iş hayatında rakiplerini alt ettikten sonra başarılı olacağına, saygınlık elde edeceğine de tabir edilebilir.

Bu yazımda rüyada makas görmek neye işarettir? sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Gördüğünüz rüyayı yorumlayabilmem adına yorum kısmına rüyanızı detaylı bir şekilde yazabilirsiniz.

Rüyalar hakkındaki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir