Rüyada Kedi Görmek: Huzur Dolu Günler Kapıda!

Rüyada kedi görmek duyguları, yeniden doğuşu, güçlü sezgileri ve özgür bir ruhu sembolize eder.

Kişinin gerçek hayatında bir an önce harekete geçhmesi gereken konulara dair bir uyarı niteliğindedir.

Kedilerin rüyada görülmesi, kişinin bu hayvanlar.ı normal hayatında sevip sevmediğine göre olumlu ya da olumsuz bir şekilde yorumlanabilir.

Gerçek hayatta negatif enerjimizi pozitife çeviren kedilerin rüyada görülmesi gelecekte bizi bekleyen pozitif değişimleride simgelemektedir.

Aynı zamanda rüya sahibinin daha hareketli bir yaşam süreceğine ve kendisini olumsuz şekilde etkileyen negatif enerjilerden kurtulacağına delalet eder.

Rüyada Kedi Görmek Ne Demek?

İslam kültüründe kutsal kabul edilen bir hayvan olduğundan rüyada kedi görmek, genellikle hayra yorumlanır.

Hatta insanlar arasında şanssız ve uğursuz olduğuna dair bir batıl inancın yer edindiği siyah kedinin rüyada görülmesi bile kişideki negatif enerjilerin kısa sürede kendisinden uzaklaşacağı ve yerini pozitif enerjiye bırakacağı şeklinde yorumlanır.

Son derece derin anlamlar içerebilen bu rüyalar, kişiye sorunlara nasıl yaklaşması gerektiğine dair ipuçları verir.

Kişiyi tıpkı bir kedi gibi esnek, cesur ve atılgan olmaya kısacası harekete geçmeye davet eder.

Bu rüyalar görülen hayvanın rengine göre farklı anlamlar içersede genel olarak kişiyi olumlu bir değişimin beklediğine yorumlanır.

Yani kişiye bilmesi ve öğrenmesi gereken bazı konular hakkında yol gösterir.

Şayet rüyayı gören kişi hastaysa, yakın bir zamanda şifa bulacağına delalet eder.

Çocuk sahibi olmak isteyenlerin bu dileklerine kısa bir zaman dilimi içerisinde kavuşacaklarını gösterir.

Güç sahibi olmayı temsil ettiğinden kişinin yakında maddi ve manevi açıdan güçlü ve başkaları tarafından imrenilen bir konuma geleceğini işaret eder.

Yaralı bir kedi görmek ise kişinin kendini tıpkı yaralı bir kedi gibi çaresiz ve incinmiş hissettiğini gösterir.

Veterinere götürülüyor ve tedavi gördükten sonra iyileşiyorsa kişinin sorunlarına çözüm bulup, yaralarını saracağını ifade eder.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada kedi yavrusu görmek mutluluk ve sevince işaret eder. Aynı zamanda kişinin sevgiye olan bağlılığını ve ihtiyacını gösterir.

Sevimli ve iyi niyetli bir dostu simgeleyen bu rüya, kişinin birtakım tecrübelerinden ders aldıktan sonra özgürlüğüne yani düşlediği hayatına kavuşabileceğine delalet eder.

Kişinin çocuksu yönünü ve keşfetme arzusunu simgeler.

Bazen de kişinin etrafında onun sevgisine ve yardımına muhtaç birinin varlığına işaret eder.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

Kişinin ilahi bir güç yani Tanrı tarafından korunduğunu gösterir. Rüyasında beyaz bir kedi gören kişi, devletin koruması ve himayesi altına girerek, mevcut konumundan daha üst bir pozisyona terfi eder.

Aynı zamanda yakın çevresinden, arkadaşlarından ya da hiç tanımadığı birinden destek bulur.

Kişinin iş hayatında yükseleceğine ve sevinçli bir haber alacağına işaret ederken aile içinde mutluluğu ve huzuru yakalayacağına da yorumlanır.

İstek ve hayallerinizden vazgeçmemenize dair uyarılar içeren bu rüya er yada geç hayallerinize kavuşacağınızı simgeler.

Ayrıca dileklerinizin sırasıyla gerçekleşeceğine dair mesajlar içerir.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

Rüyada siyah kedi görmek sanılanın aksine olumsuz bir şekilde yorumlanmaz. Uyarıcı rüyalar arasındadır ve kişinin korunduğunu gösterir.

Kişinin içindeki negatif tutum, davranış ve enerjiden kurtulacağına, bazı olayları daha açık ve net bir şekilde görerek değerlendirebileceğine, yani eskisine nazaran daha tedbirli bir döneme gireceğine işaret eder.

Siyah kediden korktuğunu görmek, kişinin başına gelmesini istemediği bir olaydan korunacağını simgeler. Aynı zamanda sorunlarından korkmak yerine onlarla yüzleşmesi gerektiğini ifade eder.

Siyah kediyi evde görmek, kişinin ailesiyle kavga etmemesi, gürültü ve münakaşadan kaçınması gerektiğine dair bir uyarıcıdır.

Negatif düşüncelerinizden biran önce arınmanıza ve daha ılımlı bir tavır sergilemeniz gerektiğine işaret eder.

Bir yandan da kişiyi evine girip çıkan insanlara dair uyarır. Yani dost sandığı kişilerin dost görünen düşmanları olabileceğine dair kişiye öğütler verir.

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Hayvanın nerede yani hangi mekanda görüldüğüne göre değişiklik gösterir.

Örneğin sarı kediyi evde gören kişi erkekse; sevimli, çekici ve güzel bir kadınla evlenerek onunla mutlu bir ömrü paylaşacağına yorumlanır.

Ayrıca sevinçli bir haber almaya, kişinin ikili ilişkilerindeki başarıya ve çocuk sahibi olabileceğine de yorumlanabilir.

Rüyada Evde Kedi Görmek

Eğer kişinin gerçek hayatında beslediği bir kedisi yoksa evine ve ailesine yeni bir kişinin katılacağı şeklinde tabir edilir.

Ansızın gelen misafiri de simgeleyen bu rüyanın evin hangi odasında görüldüğü yorumu etkilemektedir.

Örneğin evin yatak odasında kedi görmek, çiftler arasına üçüncü bir şahsın gireceğini, yeni eşler arasında sorun ve kavga çıkacağını gösterebilir.

Kediyi eve girerken görmek, hane halkının negatif duygu, düşünce ve tutumlarından arınacağını, daha şanslı bir döneme gireceklerini, sakin bir yaşam sürmeyi tercih edeceklerini sembolize eder.

Rüyasında kediyi kendine bir şey getirirken gören kişi hisleriyle hareket ederse dileğine kavuşur. Ağzında rüya sahibine ne getirdiği yorumu üzerinde belirleyicidir.

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Rüyada bir kediyi öldürmek kişinin özgürlüğünün kısıtlandığını hissetmesine yol açacak bazı durumlarla karşılaşacağı anlamına gelir.

Kişinin özgürlüğünü neyin veya hangi olayların kısıtladığını keşfederek, sorunlarına daha kolay bir şekilde çözüm bulacağını gösterir.

Rüyada Kedi Sevmek

Rüyada kedi sevmek, kişinin kazançlı bir işe başlayacağını, evleneceğini, evliyse çocuk sahibi olacağını simgeler.

Bazen de kişiyi girdiği tüm işlerde dikkatli olarak, menfaatini koruması gerektiğine dair uyarır.

Gerçek hayatında kedisi olup, rüyasında onu sevdiğini gören kişi; vefalı bir insanla yani ileride dost olabileceği biriyle tanışır.

Gerçek yaşamında kedi sevmeyen ancak rüyasında seven biri, çıkarları için ikiyüzlü davranan bir kişi olsa da aslında içten içe bu durumdan rahatsız olan biridir.

Bu hayvanın gelip bacaklarınıza sürtündüğünü yani sizden sevgi ve ilgi beklediğini görmek, kişinin iyi niyetli biri olduğunu ve iyi niyeti yüzünden başkaları tarafından kolaylıkla kandırılabileceğini simgeler.

Rüyada Kedi ve Fare Görmek

Rüyada kedi ve fareyi kavga etmeden yani anlaşır bir şekilde görmek, kişinin iş yaşantısında ya da özel hayatında sinsi ve çıkarcı arkadaşlara sahip olduğunu işaret eder.

Fare yakalamaya çalışırken görmek ise kişinin dostları tarafından sevilen biri olduğuna ve menfaatlerinin dostlarınca korunduğuna delalet eder.

Rüyada Kedi Tırmalaması

Kişinin maddi açıdan zarara uğrayacağı şeklinde yorumlanabilir.

Bazı yorumlara göre kişinin yakın çevresindeki bir kadın tarafından zarar göreceğini ve aynı kadından kırıcı ve üzücü sözler işiteceğini gösterir.

Rüyada Konuşan Kedi Görmek

Kişinin gerçek hayatında ki bazı önemli noktaları gözden kaçırdığına yorumlanır. Söylediği şey, kişiye gözden kaçırdığı noktalar hakkında bilgiler verir.

Rüyanın nerede ve hangi şekilde görüldüğüne ve içinde bulunan diğer sembollere göre farklı anlamlar içerir.

Rüyada Kedi Olduğunu Görmek

Kişinin zor bir durumda yani bir çıkmazda olduğunu gösterir. Kişiyi sakin davranması, cesur ve atak olarak, doğru anı kovalaması yönünde uyarır.

Rüyada Kedi Eti Yemek

Kişinin hayatında yanlış bir yol izlediğini, geçimini haram yoldan temin ettiğini simgeler.

Kişiyi davranışlarını ve yaşam tarzını tekrar gözden geçirmesi gerektiği yönünde uyarır.

Rüyada Vahşi Kedi Görmek

Kişinin yeni girdiği işteki rakiplerinin oldukça güçlü olduğunu ya da çalıştığı kişilere dikkat etmesi gerektiğini simgeler.

Bazı yorumculara göre ise kişinin arzu ettiği özgürlüğe ve güce kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Eğer kişi bekarsa aşık olup evleneceğine işaret eder. Aynı zamanda eşin sevgi dolu, iyi kalpli, merhametli ve sadık biri olacağını gösterir.

Dişi bir sokak kedisi görmek, aşk ilişkisinin hüsranla ve ayrılıkla sonuçlanacağını, kişinin ayrılık sonrasında kendini çok mutsuz ve üzgün hissedeceğini ifade eder.

Sokakta görülen bu hayvan bazende vefasız bir dostu simgeler.

Rüya tabirleri hakkında ki diğer yazılarımıza ilgili linkten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir