Rüyada Kan Görmek: Dedikodu, İftira, Pişmanlık ve Hayal Kırıklığı

Rüyada kan görmek genellikle hayra yorumlanmayan, bazı olumsuz gelişmelere işaret eden bir rüyadır.

Rüya sahibinin geçmişinde işlediği bir kötülükten dolayı kendini suçlu hissettiğini, vicdan azabı çektiğini, pişmanlık duyduğunu gösterir.

Genelde bu rüya; kişinin yanlış yola sapacağına, çevresindeki insanlara ya da ailesine zarar vereceğine, hatalı adımlar atacağına yorumlanır.

Aynı zamanda harama karışmayı yani helal olmayan kazancı simgeler.

Kişinin sıklıkla günah işlediğine, günah işlemekte ısrarcı bir şekilde davrandığına, bencilliği yüzünden hem kendine hem de ailesine ve yakın çevresine zarar verdiğine delalettir.

Bununla birlikte bu rüyanın doğru bir şekilde yorumlanabilmesi için mutlaka kanın nasıl ve ne şekilde görüldüğü de dikkate alınmalıdır.

Bazı kan rüyaları, olumlu gelişmeleri simgeleyebileceğinden, kanla ilgili tüm rüyaların olumsuz değerlendirilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum.

Bu yazımda kısaca rüyada kan görmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım.

Sizler de kendi rüyanızı yorum kısmına yazarak, rüyanızın ne anlama geldiğini bizzat benden öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kan Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin hayal kırıklığı yaşayacağına, üzüleceğine, mutsuz olacağına yorumlanır.

Uyarı niteliğinde bir rüya olarak, kişiyi dikkatli davranması gerektiğine dair uyarır.

Rüyasında kendi kanının sebepsiz yere yani herhangi bir yara olmaksızın aktığını gören kişi, şayet zenginse büyük bir malını kaybeder. Fakirse eline akan kanın miktarınca mal geçer.

Bu rüya bazende yalana ve iftiraya uğramaya işaret eder. Rüya sahibinin bir iftiraya maruz kalacağını, bu yüzden çevresi tarafından dışlanacağını, kendini mutsuz hissedeceğini, kendi içine kapanacağını hatta hayattan soğuyacağını bile gösterebilir.

Rüyada Kan Verdiğini Görmek

Rüyada kan verdiğini görmek sahibinin birinin yardımıyla içinde bulunduğu kötü durumdan ve zorlu koşullardan kurtulacağını, güzel günlerin onu beklediğini, refaha ereceğini gösterir.

Rüyasında bir başkasına kan verdiğini gören kişi, maddi ve manevi tüm sıkıntılarını geride bırakır. Şayet fakirse, hiç ummadığı bir anda zengin olur.

Bazen de bu rüya, kişinin ortak bir işe girişeceğine, bu ortaklık sayesinde işlerini büyüteceğine yani ticari hayatında başarılı olacağına işarettir. Aynı zamanda işbirliğini temsil eden bu rüya, zorlu bir sürecin elbirliği ve manevi yardımlaşma ile atlatılacağına dikkat çeker.

Rüyada Başkasının Üzerinde Kan Görmek

Rüya sahibinin yakın zamanda büyük bir günah işleyeceğine, bu yüzden kendini mutsuz hissedeceğine ve hatasından dolayı vicdan azabı çekeceğine yorumlanır.

Kimi rüya tabircilerine göre ise kanın başka birinin üzerinde görülmesi, kişinin hatalarını telafi etmek adına çok ama çok çabalayacağının, yardıma ihtiyaç duyan kimsesizlere ve yoksullara yardım edeceğinin, böylelikle günahlarından arınmaya ve vicdanını bir nebze de olsa rahatlatmaya çalışacağının göstergesidir.

Rüyada Siyah Kan Görmek

Bu rüya hayra yorulan rüyalar arasındadır. Rüya sahibinin eline harika fırsatların geçeceğini, bu fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğini, zengin olacağını, soyunu devam ettireceğini, bolluk ve bereket dolu bir yaşam süreceğini, yepyeni bir hayata başlayacağını, bir şerefe nail olacağını, kendinden yaşça büyük kişilerin desteği sayesinde bambaşka bir yaşama adım atacağını simgeler.

Aynı zamanda kişinin mesleğinde yükselerek, saygınlık elde edeceğine de tabir edilir.

Rüyada Kan Bağışlamak

Kişinin kötülüklerden uzak, güzel bir yaşam süreceğini müjdeler. Şayet fakirse önüne çıkan fırsatlar sayesinde zenginleşir.

Sıkıntılarını aşarak, feraha çıkar. Yani her zaman hayra yorumlanması gereken bir rüyadır.

Rüyada Kan Aldırmak

Bu rüya, rüya sahibinin çevresindeki bazı kötü niyetli, dedikoducu, fesat ve kıskanç insanların varlığına dikkat çeker.

Gereksiz bazı kişilerin rüya sahibinin canını sıkmayı başardığını, her daim onun kötülüğünü istediğini gösterir. Rüyasında kan aldırdığını gören kişi, yakın zamanda üzüleceği bir haber alır.

Ancak rüyada vücuttan alınan kanın rengi, rüya yorumunu etkileyebilir. Örneğin, siyaha çalan koyu renkli kan görmek; kişinin manevi açıdan güçlü olduğuna, daha da güçleneceğine, karşısına çıkan tüm zorlukları, içindeki bu güç sayesinde aşmayı başaracağına yorumlanır.

Rüyasında vücudundan kirli kanın alındığını gören kişi, şayet hastaysa şifa bulur ve iyileşir.

Sağ kolundan aldıran kişi, yakın zamanda kaybettiği için çok üzüldüğü bir eşyasını bulur.

Sol kolundan aldıran kişi ise uzun zamandır görüşmediği bir akrabasını ziyaret eder ve onla tekrar bir araya gelir.

Rüyada Kan Almak

Rüyada birinden kan aldığını ya da kan alındığını görmek, rüya sahibinin mesleğinde terfi alacağına, yönetici konuma yükseleceğine yorumlanır.

Kanı alan rüya sahibinin ta kendisi ise düşmanlarına ve iş hayatındaki tüm rakiplerine galip gelir.

Rüyada Kan İçmek

Bu rüya, haram paraya işaret eder. Kişinin geçimini yasal ve ahlaki olmayan yollardan kazanacağına tabir edilir.

Bazı rüya yorumcularına göre ise kişinin bir yakınına maddi açıdan yardım edeceğine, onu maddi sıkıntıdan kurtaracağına delalet eder.

Rüyada Kan Tükürmek

Kanın ağızdan çıktığını görmek işinin bir iftiraya maruz kalacağını, çevresinden kötü sözler işiteceğini ya da birine iftira atacağını gösterir.

Rüyada Kan Akıtmak

Nefreti, düşmanlığı simgeleyen bu rüya, kişinin birine kötülük edeceğine yorumlanır.

Kişinin kin ve nefret yüzünden mantıklı düşünemediğini ve yanlış adımlar attığını anlatır.

Uzun zamandır planlanan bir komple teorisine dikkat çeker. Bazen de rüya sahibinin iflas edeceğini haber verir.

Rüyada az bir miktar kan akıttığını görmek, hasta rüya sahibinin yakın zamanda şifa bulup, iyileşeceği anlamına gelir.

Rüyada Kan Verip, Hayat Kurtarmak

Bu rüya, rüya sahibinin cömert, iyi kalpli ve yardımsever bir kişi olduğunu anlatır. Kişinin tüm yaşamını hayır işleri peşinde koşturarak, geçireceğine; cennetlik biri olduğuna; ilahi güç tarafından korunacağına işaret eder.

Kişinin öldükten sonra bile insanlar tarafından iyi biri olarak anılacağının göstergesidir.

Rüyada Sağ veya Sol Kolundan Kan Vermek

Bu rüya, hangi koldan verildiğine göre farklı yorumlanır. Sağ koldan verildiğinde kişinin mali durumunun iyileşeceğini sol koldan alınan kan ise akrabaları ve sevdikleriyle bir araya geleceğini gösterir.

Rüyada Bacağından Kan Aktığını Görmek

Kişinin çevresinde onu maddi açıdan sömürmek isteyen, malında ve parasında gözü olan bazı kişilerin varlığına işaret eder.

Bu rüya, kişinin dostlarından uzak düşeceğine, kendisini yalnız ve kimsesiz hissedeceğine de yorumlanır.

Aynı zamanda rüya sahibini yüzüne iyi görünen lakin arkasından konuşan kişilere karşı dikkatli olmaya davet eder.

Bazen de rüya sahibinin kendisinin kötülüğünü isteyen, art niyetli bu kişilerle tüm bağlarını koparacağını gösterir.

Rüyada Burundan Kan Gelmesi

Bu rüya, kanın rengine göre farklı anlamlara sahiptir. Burundan gelen kan, koyu renkli ve katı kıvamdaysa genelde hamileliğin düşükle sonuçlanacağını haber verir.

Renginin açık ve akıcı kıvamda olması, kişinin harama bulaşacağına delalet eder.

Rüyada Kulaktan Kan Gelmesi

Rüya sahibinin hakkında hiç de hoş olmayan sözler işiteceğine, aile içinde sarf edilen kötü sözler yüzünden aile bireyleri arasında küskünlüğün yaşanacağına yorumlanır.

Bu küskünlüğün uzun süreceğini, rüya sahibinin küstüğü bu kişiyi uzun bir süre affetmeyeceğini anlatır.

Bazen de evlatlar arasında ayrım yapmaya ve haksızlığa işaret eden bir rüyadır.

Rüyada Gözünden Kan Geldiğini Görmek

Bu rüya, genellikle hasret çekmeye, ayrılığa delalet eder. Rüya sahibinin sevdiği kişinin başka bir şehre ya da ülkeye taşınacağına, bu ayrılığın kişiyi çok mutsuz edeceğine tabir edilir.

Rüyada Başından Kan Geldiğini Görmek

Rüya sahibinin maddi açıdan sıkıntıya düşeceğine, çevresindeki sahte dostlarının ona yardımcı olmayacağına, yalnız kalacağına, borçlanacağına delalettir.

Zor bir süreci haber veren bu rüya; kişinin bu süreçte hiç kimseden yardım görmeyeceğini, arkadaş sandığı kişilerin onu yalnız bırakacağını gösterir.

Rüyada Kan Aktığını Görmek

Rüyayı gören kişinin mali durumuna göre farklı şekilde yorumlanır. Zengin birinin bu rüyayı görmesi, mallarının azalacağına yorumlanır.

Şayet rüyayı gören kişi fakirse zengin olacağına işaret eder.

Akan kanın koyu renkli olması genelde iyi şeylere ve zenginliğe delalet eder. Açık renkli kan ise fakirliği ve kötülüğü sembolize eder.

Vücudun herhangi bir yerinde iltihap şeklinde görülen kan; huzur, mutluluk, sağlık ve afiyeti simgeler.

Rüyada damardan kan aktığını görmek, varlıktan yokluğa düşmeye, yokluktan zenginliğe erişmeye delalettir.

Rüyada Kan Kustuğunu Görmek

Rüya sahibinin geçmişinde büyük bir günah işlediğini, bu yüzden vicdanının hiç ama hiç rahat olmadığını, içten içe kendini yiyip bitirdiğini gösterir.

Kişinin ruhsal açıdan kendini çok kötü hissettiğini, işlerinin yolunda gitmediğini, iş hayatında zorlu bir süreçte olduğunu anlatır.

Bazı İslami rüya tabircilerine göre ise bu rüya, bir uyarı niteliğindedir ve kişiyi Tanrı’dan af dilemesi yani tövbe etmesi gerektiğine dair uyarır.

Rüyada Kan İçip Kusmak

Kişinin zorlu bir süreçten ve sınavdan geçeceğine, bu süreci atlatacağına ve sonunda feraha çıkacağına yorumlanır.

Kişinin hatalarından ders alacağının, işlerini yoluna sokacağının göstergesidir.

Rüyada Yerde Kan Görmek

Rüya sahibinin işlerinin bozulacağına, iş hayatında bazı aksaklıklarla karşılaşacağına delalet eder.

Aynı zamanda kişinin aile bireyleriyle arasının açılacağına da tabir edilir.

Rüyada Kan İşemek

Bu rüya, hayra yorumlanan, güzel ve sevindirici haberleri müjdeleyen bir rüyadır. Hastalıktan kurtuluşu, şifa bulmayı, uzun bir yolculuğa çıkmayı, hapis hayattan kurtulup, tekrar özgürlüğe kavuşmayı, mutluluk ve sevinci sembolize eder.

Lakin bazen de olumsuz bazı gelişmeleri haber verebilir. Örneğin, az miktarda kan işemek, bir miktar malın elden çıkacağına işaret eder.

Rüyada Üstü Başı Kan içinde Olmak

Kişinin zengin olsa bile sıkıntılarının bir türlü son bulmayacağına, yani parasının hayrını göremeyeceğine yorumlanır.

Rüya sahibinin başının üstünde kara bulutların ve uğursuzluğun dolaştığını haber verir.

Kişinin işlerinin ters gideceğini, bir türlü huzura eremeyeceğini, parasının bereketsiz olacağını gösterir.

Rüyada Kan Lekesi Görmek

Ciddi mal ve para kayıplarına işaret eder. Rüya sahibinin geçmişteki pişmanlıklarının etkisinde kaldığını, geçmişte yaşadığı kötü olayların hala yakasını bırakmadığını anlatır.

Rüya sahibinin iş hayatındaki ortaklığının sona ereceğini, ortaklar arasında birtakım anlaşmazlıkların ve kavgaların yaşanacağını haber verir.

Bir yandan da kişiyi mali sıkıntıya düşmemek için harcamalarını azaltması gerektiğine dair uyarır.

Rüyada Kanlı Elbise Görmek

Bu rüya, genellikle hayra yorumlanmaz. Şayet kişi nişanlıysa nişanı atacağına, düğünle ilgili bazı sorunların gündeme geleceğine tabir edilir.

Rüyayı gören kişi, bekar bir kadınsa yanlış kişilerle gönül ilişkisine girer ve bu yüzden de acı çeker.

Evli bir kadının bu rüyayı görmesi, düşük yapacağına ya da bebek sahibi olmasını engelleyen bir hastalığa yakalanacağına işaret eder.

Kanlı elbiseyi giydiğini gören kişi, eşinden ya da sevgilisinden ayrılır.

Rüyada Kanlı Gömlek Görmek

Akrabalar ya da aile üyeleri arasında çıkacak bazı anlaşmazlıklara, husumete tabir edilir.

Rüya sahibinin kendisini istemeden de olsa birtakım tartışmaların içinde bulacağını gösterir.

Kanlı gömlek giydiğini gören kişi, tüm hayatı boyunca unutmayacağı kötü ve üzücü bir olaya maruz kalır.

Bazen de bu rüya, kişinin sevdiği birinden kötü sözler duyacağına, ona darılacağına ve çok üzüleceğine yorumlanır.

Rüyada Kanlı Çarşaf Görmek

Kişinin geçmişinde birine kötülüğünün dokunduğunu, bu durumdan pişmanlık duyduğunu, uzun bir süredir vicdan azabı çektiğini anlatır.

Bazen de rüya sahibinin başkasının yaralanmasına hatta ölmesine neden olabileceği bir kazaya karışacağına, dikkatsiz davranışları yüzünden belaya bulaşacağına delalet eder.

Kişinin hayatının ve geçmişinin günahlarla dolu olduğunu gösterir.

Rüyada Kan Damlası Görmek

Kan damlasının nerede görüldüğüne göre farklı yorumlanır. Halıda görülen kan damlası, rüya sahibinin çevresinde hatta evini sık sık ziyaret eden arkadaşları arasında ona dair dedikoduların çıkacağına tabir edilir.

Mutfak tezgahında görülen kan damlası, hayrı olmayan, bereketsiz kazanca işaret eder.

Giysilerin yani kıyafetlerin üzerinde görülen kan damlası, kişinin günahlarından ötürü vicdan azabı çekeceğine, Tanrı’ya sığınıp, af dileyeceğine delalet eder.

Rüyada Kan Ağlamak

Rüyada kanlı bir şekilde ağladığını görmek, rüya sahibinin eline geçen bazı fırsatları değerlendiremediği için pişmanlık duyduğuna delalettir.

Aynı zamanda rüya sahibinin birine karşı düşmanlık beslediğine, kin ve nefretle dolu olduğuna dikkat çeker.

Rüyada Kan Temizlemek

Sıkıntılardan kurtulmaya, mal ve mülk sahibi olmaya, manevi açıdan güçlenmeye, başarılı projelere yorumlanır.

Rüyada Vajinadan Kan Geldiğini Görmek

Rüyada cinsel organdan kan geldiğini görmek, kişinin stresli bir sürece gireceğine, bazı fırsatları değerlendiremediği için üzüleceğine, karamsarlık hissedeceğine delalettir.

Aynı zamanda kişinin haksız yere suçlanacağına, arkasından konuşulacağına, dedikodular yüzünden huzurunun bozulacağına işaret eder.

Kişiyi çevresindeki kişilere karşı uyanık olması gerektiğine dair uyarır.

Rüyalar hakındaki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir