Rüyada Diş Görmek: Korku ve Endişelerinden Bir An Önce Arın!

Rüyada diş görmek; ayrılığı, ölümü, yaşamı, gizli bazı durum ve olayları simgeler. Bazen de kız ya da erkek evlada, mal varlığına, zenginliğe, ailenin yaşlı üyelerine işaret eder.

Aileyle ilgili bilgiler içeren bu rüya; daha çok yetişkinler tarafından görülen, yani çocukların pek görmediği bir rüyadır.

Rüyada görülen azı dişler; aile büyüklerini simgelerken, alt ve üstteki ön dişler, çekirdek aileyi, geriye kalan dişler ise diğer akrabaları temsil eder.

Rüyada Diş Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada görülen dişler; genellikle aile bireylerini ve akrabaları sembolize eder. Rüya sahibinin gelirlerine, giderlerine dair bilgiler içeren bu rüya; bazen de üzüntüyü anlatır.

Bu rüya; yüzyıllar boyunca insanlar tarafından sıklıkla görülen, rüya tabircileri tarafından yorumlanmaya çalışılan bir rüyadır.

Eski rüya tabircilerine göre çoğunlukla ölümü ya da ayrılığı simgeleyen diş; aslında ailemize ve değer verdiğimiz diğer şeylere dair endişelerimizi ve korkularımızı bizlere gösterir.

Kişiyi bekleyen gelecekteki olaylara dair haberler veren bu rüya, rüya sahibinin kaybetme korkusuna da dikkat çeker.

Tıpkı diğer rüyaların yorumunda olduğu gibi diş rüyalarını yorumlarken de rüyanın bütününe, rüyada görülen diğer sembollere de dikkat etmek gerekir.

Rüyada Fazladan Diş Çıktığını Görmek

Rüyada fazladan diş çıktığını görmek; kişinin eline yepyeni fırsatların geçeceğine, aile bireylerinden manevi ya da maddi destek göreceğine, hayata geçirdiği yeni iş fikirleri sayesinde zengin olacağına, yeni bir meslek daha edineceğine yorumlanır.

Rüya sahibinin rüyasında dişlerinin arasının mevcut dişlerinden daha açık olduğunu görmesi; aile ya da akrabalar arasında çıkacak olan birtakım tartışma ve kavgalara, nadir de olsa şansa işaret eder.

Rüyada Diş Düştüğünü Görmek

Rüyada dişin düştüğünü görmek; rüya sahibinin özgüven eksikliği yaşadığına, başarısız olmaktan korktuğuna, bazı konulara dair duyduğu yersiz korku ve endişelere delalet eder.

Uyarı niteliğinde olan bu rüya; şayet rüya sahibi düşünce ve davranışlarında değişikliğe gitmezse, tüm korktuklarının teker teker başına geleceğini haber verir.

Rüyada Dişleri Olduğundan Daha Uzun ve Beyaz Görmek

Bu rüya; cesarete ve girişkenliği, meslekte terfi almayı, yönetici konuma yükselmeyi, maddi kazancı, etkili ve güzel konuşmayı simgeler.

Dişlerin sallanır durumda olduğunu görmek; kişinin kararsızlıklar yaşadığına, kendini güvende değilmiş gibi hissettiğine tabir edilir.

Çürük dişi çektirmek; kişinin hayatındaki tüm olumsuz durum ve olaylardan kendi çabası ve isteğiyle kurtulacağı, keder ve sıkıntıyı geride bırakacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Diş Kırıldığını Görmek

Rüya sahibinin elinde olmayan birtakım sebeplerden ötürü bazı maddi kayıplar yaşayacağına, evliyse boşanacağına, mirasın ya da malın ikiye bölüneceğine delalettir.

Nadir de olsa aniden gelişen birtakım olaylar sonrasında kişinin borçlarını ödeme şansı bulacağına işaret eder.

Rüyada Diş Çıkması

Hayra yorumlanması gereken bu rüya; kişinin tüm istek ve arzularına kavuşacağına, mevcut dişinin hemen yanında ikinci bir diş çıktığını görmesi; zengin olacağına ya da aileye yeni bir bireyin geleceğine, şanslı bir sürece gireceğine bazen de birinin ona yük olacağına işarettir.

Rüyada Yirmilik Diş Görmek

Kişinin çevresindeki gereksiz pek çok kişinin varlığına dikkat çeken bu rüya, aynı zamanda geçmişe duyulan özlemi sembolize eder.

Rüyada Diş Çektirmek

Kişinin kendi ellerini kullanarak, dişini çektiğini görmesi; kendisine kendisinin zarar verdiğine, yanlış kararları yüzünden mağdur olduğuna ve üzüldüğüne yorumlanır.

Rüya sahibinin ağrıyan dişini ya da dişlerini çektirmesi, tüm sıkıntılarından kurtularak, feraha çıkacağına delalet eder. Aynı zamanda huzuru, mutluluğu ve güzel günleri simgeler.

Rüyada kişinin başkasına dişini çektirdiğini görmesi; aile bireylerinden birine yardım edeceğine ya da çabaları sonrasında hak ettiğini alacağına delalet eder.

Rüyada Dişleri Temiz ve Güzel Görmek

Kişinin tüm sıkıntılarını ve dertlerini geride bırakacağına yorumlanan bu rüya, aynı zamanda rüya sahibinin cömert ve yardımsever biri olduğunu anlatır.

Kişinin mutlu bir aileye sahip olduğunu, maddi kazancının yüksek olduğunu gösterir.

Rüyada Yeni Doğmuş Çocuğun Diş Çıkardığını Görmek

Kişinin bazı beklenmedik olaylarla karşılaşacağına, dişin ağrıması; kişinin ailevi nedenlerden ötürü üzüntü duyacağına yorumlanır.

Rüyada bir dişi eksik görmek, aile üyelerinden birinin yakında vefat edeceğini haber verir. Aynı zamanda rüya sahibinin maddi bir kayıp yaşayacağını simgeler.

Rüyada Çürük Diş Görmek

Kötü sözler işitmeye ya da kötü sözler sarf etmeye delalet eden bu rüya; rüya sahibinin kötü söz söylemekte haklı olduğuna inancı tam olsa bile içten içe bu yüzden üzüleceğini ve rahatsızlık duyacağını gösterir.

Bazen de kişinin gelirinde bir azalma ile karşılaşacağı anlamına gelir.

Rüyada Parlak Diş Görmek

Bu rüya; kişinin etkili ve güzel konuşma becerisine sahip olduğunu, bunun faydalarını yani hayatına olumlu etkilerini tüm yaşamı boyunca göreceğini müjdeler.

Aynı zamanda kişinin içsel yani manevi dünyasında huzurlu ve mutlu olduğuna delalettir.

Rüyada Diş Dökülmesi

Rüyada diş dökülmesi veya düşmesi görmek, aynı zamanda düşen ya da dökülen bu dişleri geriye takmaya çalışmak; kişinin özgüveninin eksik olduğunu simgeler.

Ya da kısa bir süre önce utanmasına yol açan birtakım olaylar yaşadığını anlatır.

Genellikle negatif hislerin ve duyguların dışa vurumu olan bu rüya; bazen de rüya sahibinin hayatında köklü bir değişim yaşayacağına, iş hayatında iflas edeceğine, düşünce yapısında bazı değişikliklerle karşılaşacağına bazen de yeni başlangıçlara ve yenilenmeye işarettir.

Bazen de bu rüya; cinsel yetersizliği, ikili ilişkilerdeki tatmin edememe ve başarısızlık korkusunu, kandırılma ve aldatılma endişesini sembolize eder.

Kimi zaman da rüya sahibinin iş hayatındaki belirsiz durumları anlatır.

Rüyada Diş Kaybetmek

Bu rüya, kişinin son zamanlarda kendini yoğun stres ve baskı altında hissettiğini gösterir. Kişinin değer verdiği bazı şeyleri kaybetme korkusu yaşadığını simgeler.

Bazen de maddi sıkıntılara dikkat çeken bu rüya, kişinin ulaşılması zor hedeflerin ve hayallerin peşinden koştuğu için yorulacağını ve maddi sıkıntıya düşeceğini haber verir.

Bazen de kişideki özgüven eksikliğine vurgu yapan bu rüya, sahip olunanları kaybetme korkusu ile bağlantılıdır.

Kişideki yalnız kalma, sevdiği kişiden ayrılma, iş hayatında başarısız olma, birikimlerini kaybetme vb. bazı korku ve endişeler hakkında bilgiler içerir.

Rüyada Altın ya da Gümüş Diş Görmek

Kişinin başladığı işte başarılı olacağına ve zenginliğe işaret eden bu rüya, aynı zamanda yöneticiliği ve kamusal alanlardaki başarıyı sembolize eder.

Dişlerini kürdan ile temizlediğini görmek, kötü sözler sarf etmek anlamına geldiğinden kişiyi ağzından çıkan sözlere dikkat etmesi gerektiğine dair uyarır.

Üst çenedeki dişler, kişinin babası tarafından akrabalarını simgelerken, alt çenedeki dişler anne tarafından akrabalarını temsil eder.

Azı dişler ise ailedeki yaşlı bireyleri yani anneanne, babaanne, dede gibi aile büyüklerini simgeler.

Bu tarz rüyalar, genellikle rüya sahibinin akrabalarına ya da ailesine dair bir ölüm haberi alacağına yorumlanır. Bazen de mal kaybı olarak tabir edilir.

Bu yazımda kısaca rüyada diş görmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Ancak rüya yorumunda görülen diğer sembollerin, kişinin kendini o anda nasıl hissettiğinin, rüyanın nerede ve ne şekilde görüldüğünün de belirleyici olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir