Rüyada Bit Görmek | Çıkarcı İnsanlara Dikkat!

Rüyada bit görmek; genelde çevrenizde bulunan çıkarcı insanlara karşı bir uyarı mesajıdır. Sizden sinsice beslenen, faydalanmaya çalışan bu kişilere karşı dikkatli olmanız gerekmektedir.

Rüyada bit görenlerin aslında kendi hissetmediği duygulardan ve kendisinin olmayan düşüncelerden dolayı huzursuz olduğu düşünülür.

Kişi eğer içerisinde bulunduğu ortamdan ya da bu ortamda maruz kaldığı davranışlardan ötürü rahatsızlık içerisindeyse kendisine aykırı bir tabiata bürünerek asıl hayallerinden uzaklaşmaktadır.

Rüyada bit görmek bu yönde bir mesaj olurken aynı zamanda bir diğer genel anlamı da zenginlik olmaktadır. Bunun nedeni de kanı bitlenmek deyiminden ileri gelmekte, bitlerin hızlı yayılan, inatçı varlıklar olmasından kaynaklanmaktadır.

Rüyada Bit Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada bit veya pire gibi parazitler görüyorsak ve bu canlılar bir şekilde hayatımızın içerisine giriyorsa, bu durumda sinsi bir şekilde bizden faydalanan, zarar veren ancak farkında olmadığımız insanlara dikkat çekiliyor demektir.

Bu rüya için, bu nedenle, hayatımızda bir temizlik yapılması gerektiğini gösteren bir mesaj diyebiliriz.

Rüyada Bitlendiğini Görmek

Rüyada bitlendiğini görmek; kişinin hayatındaki görevlerinin artışına, daha çok kişinin geçiminden sorumlu olacağına, ailesindekilerin ihtiyaçları için daha çok çalışması gerektiğine, ancak bu yüklerle birlikte gelirinin de artacağına yorumlanır.

Bu rüya giderlerle birlikte gelirin de artarak dengeleneceğine delalettir. Kişi rüyanın neticesinde tereddütlerinden uzaklaşıp huzur bulacak ve böylece çevresindeki zararlı insanlara daha çok dikkat etmesi gerekecektir.

Eskiyen elbiselerde bit görmek ise kişinin daha çok tutumlu olması için çaba göstermesi gerektiğini ifade eder. Bu kişiler için borçlar kapıda demektir.

Rüyada Bit Öldürmek

Rüyada bit veya birden fazla bit öldürmek; hakkı olmayan çıkarlar için size zarar veren insan ya da insanları fark ederek onları yeneceğinizi gösterir.

Sizden faydalanmaya çalışan bu insanları yenecek ve dedikoducu kimselere karşı doğru tutumu takınacaksınız, denebilir.

Mal varlığınıza karşı kötü niyetleri bulunanlara karşı, mallarınızı korumaya alabileceğinize delalettir. Bu rüyanın bir diğer yorumu da kişinin hastalıkları varsa şifa bulmasıdır.

Rüyada Saçta Bit Görmek

Rüyayı görenin başarılı ve görevlerinin bilincinde bir yönetici konumuna geleceğine yorumlanır.

Kişinin yükselmesiyle birlikte karar yetkisi artmakta ve bu kararları daha çok kişiyi etkileyeceğinden daha iyi düşünmesi gerekmektedir.

Bu çerçevede düşünüldüğünde, bu rüya, kişinin daha çok özeleştiri yapması için bir uyarı niteliği taşır.

Kişi kendi içindeki değerlendirmeleri doğru şekilde yaptığında daha doğru adımlar atacak ve ferah günlere kavuşacaktır.

Rüyada Bit Sirkesi Görmek

Rüyada bit sirkesi veya yumurtası görmek; kendisini size belli etmeden fesatlık yapan insanlara delalettir. Bit yumurtasını herhangi bir bakliyat üzerinde görmek ise rüyayı görenin maddi kazancında başka birinin gözü olduğuna yorumlanır. Ayrıca bu rüya ödenmesi güç borçları, vicdani huzursuzlukları, durumundan memnuniyetsizliği ve kişinin tembelliğini de işaret etmektedir.

Rüyada Bit Temizlemek

Kişinin yaşamındaki sorunları birer birer açıklığa kavuşturacağını işaret eder. Bu kişilerin tereddütle yaklaştığı konular çözümlenecektir. Çok fazla bit temizlemek ise çözüme kavuşacak olan bu konuların yorucu ve karmaşık olduğunu göstermektedir.

Rüyada Başkasının Saçında Bit Ayıklamak

Rüyada başkasının saçında bit ayıkladığını görmek; çevresindekilere yardımı dokunan, güvenilir ve iyi niyetli bir kişinin varlığını işaret eder. Bu kişinin her ihtiyaç halinde yardıma hazır olduğu bilinmelidir.

Rüyada başkasının saçında ilaçla bit öldürmek ya da temizlemek ise yaşamda karşılaşılan problemlerin karşısında pratiklik ile kolayca çözüme ulaşmak ve yorulmadan sorunları çözmek anlamına gelmektedir.

Rüyada başkasının saçında elle bit ayıklamak ya da öldürmek ise rüyayı görenin sınırlı kaynakları olsa da çevresine yardımcı olmaya çalıştığını ifade eder. Başkasının saçındaki biti taşla öldürmek ise rüyayı görenin yardım etmeye çabalarken karşısındakine istemeden zarar verdiğini göstermektedir.

Rüyada Ölünün Başında Bit Görmek

Rüyada ölünün başında canlı bit görmek; rüyayı gören kişiye, ölü olarak görülen kişiden kalan bir mirası ya da sorunu işaret eder. Kişi, kendi yaşamına dair sorunları çözmüş olduğunu düşünürken bu sorunların yeniden canlanması söz konusu olabilir.

Rüyada ölünün başında ölmüş bit görmek; kişinin aklını kurcalayan bir konunun nihai sona ereceğine işaret eder. Ölen birinin başından bit ayıkladığını görmek ise geçmişte yaşanan olaylar ya da tanınan insanlar hakkında kötü niyetli konuşmalar kaçınılması ve güzel anıların güzel hatırlanması gerektiği yönünde bir uyarıdır.

Rüyada Yorganda Bit Görmek

Hallolması oldukça basit olayların, rüya sahibi tarafından oldukça fazla kafaya takıldığını gösterir.

Rüyayı görenin kendisi hakkındaki sorunlardan farkına dahi varmadan kurtulacağına, eğer bir rahatsızlığı varsa dinlenmeye gerek kalmadan kolayca şifa bulacağına yorumlanır.

Rüyada yorgandaki biti öldürmek; kişiyi uykusundan dahi edebilecek kadar çok taktığı sorunlardan emeği ve çabasıyla kurtulacağına yorumlanır. Bu kişiler için refah dolu ve huzurlu günler kapıda denebilir.

Rüyada Saçta Siyah Bit Görmek

Rüyayı gören kişiyi görmezden geldiği sorunlara karşı uyarır. Rüyada saçta siyah bit temizlemek ise yaşanması muhtemel olan sorunlar için önceden gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ve böylece zor zamanların daha kolay geçeceğini gösterir.

Rüyada elbise üzerinde bit temizlemek ise bir olayın gereğinden fazla abartılacak olmasına, doğru anda gerekli önlemlerle olayların büyümeden çözüleceğine delalettir.

Rüyada Bit Yemek

Rüyada bit yemek; rüya sahibinin haram kazançlar elde ettiğine ya da miras sahibi olacağına yorumlanır. Bu rüyanın bir diğer yorumu da kişinin dedikodu yaptığı için vicdanen rahatsız olduğudur.

Rüyada Bit Isırması

Rüya sahibinin arkasından konuşulduğuna ya da iftiraya uğradığına yorumlanır. Bit ısırığıyla kaşındığını görmek ise kişinin sahip olduğu borçlarını kapatacağına yorumlanmaktadır.

Bu rüyalar genel olarak zenginliği ifade etmekte, ancak kişinin bilinç altında yatan duygulara göre kişilere beklenmedik mesajlar da verebilen bir rüya olabilmektedir.

Rüyada bitleri temizlemek; hastalıklardan, kişiyi tedirgin eden düşüncelerden ve zor durumlardan kurtulmaya, ferah günlere işaret eder. Rüyada görülen birden fazla bit ise dedikoduya, olayları abartmaya yorulur.

Siz de görmüş olduğunuz bu özel rüyayı detayları ile bizimle paylaşmayı unutmayın.

Rüyalar hakkında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir