Rüyada Baba Görmek: Bir Muradınız Gerçekleşiyor!

Rüyada baba görmek hayra yorumlanması gereken, kişinin muradına ereceğini gösteren rüyalardan biridir.

Rüya sahibinin hiç ummadığı bir anda beklemediği birinden ya da bir yerden yardım göreceğine, şansının açılacağına yorumlanır.

Sevinçli ve müjdeli haberlere işaret eden bu rüya, babanın rüyada nasıl yani ne şekilde görüldüğüne göre farklı yorumlanabilir.

Rüyada kişinin vefat etmiş babasını görmesi, babasının ondan hayır ve dua beklediği anlamına gelir.

Rüyada sağ babanın ölmüş olarak görülmesi ise rüya sahibinin daha önceden başından geçmiş olan tatsız birtakım olayların tekrar gündeme geleceğine delalet eder.

Bu yazımda kısaca rüyada baba görmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım. Babanın rüyada görülüş şekline göre doğru yorumları yazımın devamında bulabilirsiniz.

Rüyada Baba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada baba görmek, rüya sahibinin uzun süredir içinde ukde kalan bazı özlemlerinin yani hayalini kurduğu şeylerin gerçekleşeceğini gösterir.

Rüyasında babasını gören kişi; önüne çıkan tüm engelleri teker teker aşar, sıkıntıları geride bırakır ve feraha çıkar.

Baba rüyaları, helal rızkı, murada ermeyi, mutluluğu, feraha çıkışı, bolluk ve bereketi, hayırlara vesile olan önemli birtakım durum ya da olayları simgeler.

Rüyasında babasını gören kişi; şayet hastaysa şifa bularak, iyileşir. Babası tarafından rüyasında başının okşandığını ya da sevildiğini gören kişiyi güzel bir gelecek bekler.

Rüyada Babanın Ağladığını Görmek

Rüyada ağlamak, tam tersine mutluluğa ve sevince işaret eder. Aynı şekilde rüyada babayı ağlarken görmek de her daim hayra yorumlanmalıdır.

Bu rüya, kişinin mutlu bir yaşam süreceğini, şayet bekarsa aşık olduğu kişiyle evlenerek, huzurlu bir evlilik hayatına sahip olacağını, evliyse eşiyle uyumlu birlikteliklerinin daha da sağlamlaşacağını anlatır.

Bu rüyayı gören kişinin hasta bir çocuğu varsa, çocuğu şifa bulur ve eski sağlığına kavuşur.

Rüyada babanın ağladığını görmek, kişinin maddi sıkıntılarını aşacağına, tüm borçlarını ödeyeceğine, fakirlikten kurtulacağına, daha iyi bir duruma erişeceğine de delalet eder.

Rüyada Ölmüş Baba Görmek

Rüyada ölmüş olan babayı görmek, rüya sahibinin kendi babasının ondan razı olduğuna yani ona hakkını helal ettiğine yorumlanır.

Aynı zamanda rüya sahibinin babasını çok ama çok özlediğini, sık sık onu yad ettiğini ve onu özlediğini de gösterir.

Rüyada ölmüş babayı gülerken görmek; kişinin maddi gelirinin artacağına, bolluk ve berekete kavuşacağına, şayet ticaretle ilgileniyorsa işlerinin giderek büyüyeceğine, bekarsa ona mutluluk, hayır ve yaşama sevinci getirecek biriyle tanışacağına işaret eder.

Bu rüya, kişinin iş hayatındaki tüm plan ve projelerinde başarı elde edeceğine işaret eder.

İslami rüya tabircilerine göre rüyasında ölmüş olan babasını gören kişi; fakirlere ve çevresinde yardıma muhtaç olan kişilere daha çok yardım etmeli, onların hayır duasını almalıdır.

Rüyada Babanın Öldüğünü Görmek

Rüyada baba ölümü görmek, kişinin geçmişindeki bazı üzücü olayları tekrar hatırlamak zorunda kalacağına yorumlanır.

Aynı zamanda kişinin babasının sağlıklı ve uzun bir yaşama sahip olacağına da delalet eder.

Bazı rüya tabircilerine göre bu rüya, kişinin babasına karşı bazı kırgınlıklarının olduğuna, babasını bazı şeylerden sorumlu tuttuğuna işarettir. Yani rüya sahibinin babasına karşı öfke duyduğuna, hayatında başına gelen üzücü ve olumsuz olaylardan onu sorumlu tuttuğuna yorumlanmalıdır.

Rüyada babasını ölmüş görmek, genellikle hayra yorumlanan, güzel gelişmelere işaret eden bir rüyadır. Kişinin müjdeli bir haber alacağını gösterebilir. Kimi zaman da aile üyelerinden birinin bebek sahibi olacağını müjdeler.

Bu rüyayı gören kişi, tüm ailesini ilgilendiren sevindirici bir haber alır.

İslami rüya tabircilerine göre rüyada babanın öldüğünü görmek ve ağlamak, kişinin dini tüm görevlerini yerine getirdiğini yani kulluk vazifesinden şaşmadığını, amellerinin iyi olduğunu haber verir.

Babasının ölümünü görmesine rağmen bu duruma ağlamayan kişi ise babasıyla kavga eder. Rüya sahibi ile babası arasında bazı anlaşmazlıklar ve tartışmalar yaşanır.

Rüyada Babanın Dövdüğünü Görmek

Bu rüya, rüya sahibinin başkalarına yardım eden, hayırsever, başkaları tarafından itibar gören biri olacağına yorumlanır.

Kişinin birinden destek ve yardım göreceğine işaret eder. Aynı zamanda kariyer yapacağına, doktorluk, öğretmenlik gibi başkalarının hayrına dokunan bir mesleğinin olacağına delalettir.

Kimi rüya yorumcularına göre rüyada vefat etmiş babadan dayak yediğini görmek, merhumun evladından razı olmadığını, yaşarken onun vefasız davranışlarına sıklıkla tanık olduğunu gösterir.

Bazen de bu rüya, kişinin haksız kazanç elde edeceğine, harama göz dikeceğine de tabir edilir.

Babasından haksız yere tokat yediğini gören kişi, haksız bir mirasa konar.

Babadan tekme ya da yumruk yediğini görmek, rüya sahibinin bir iftira sonrasında insanların gözünden düşeceğine ve itibarını kaybedeceğine yorumlanır.

Bazen de aile içindeki tartışmalar doğrultusunda kişinin evinden ayrılacağını anlatır.

Şayet bir erkek, rüyasında babasından dayak yedikten sonra ona sarıldığını görürse çevresindeki insanlara yardım eder.

Rüyasında babasından dayak yediğini gören kişi kadınsa hayır işlerine girişir ve bol bol sevap işler.

Rüyada Babanın Vurulduğunu Görmek

Kişinin yakın zamanda müjdeli ve sevindirici bir haber alacağına, bu haber doğrultusunda bir kutlama yapacağına tabir edilir.

Kişinin başarısız dönemi geride bırakacağı, başarılarla dolu bir geleceğe adım atacağı, kendisini mutlu edecek gelişmelerle karşılaşacağı, zorluklarla mücadele ettiği dönemin artık sona ereceği, istikbalinin parlak olacağı şeklinde yorumlanır.

Aynı zamanda kişinin tüm rakiplerine galip geleceğinin, kendisine kurulan tuzakları alt etmeyi başaracağının da göstergesidir.

Rüyada Babasını Sarhoş Görmek

Bu rüya genellikle hayra yorumlanmaz. Rüya sahibinin yanlış adımları yüzünden pişmanlık duyacağına, işlerinin bir süre ters gideceğine yorumlanabilir.

Uyarı niteliğinde bir rüya olarak, kişiyi daha dikkatli olmaya, günah işlemekten ve harama bulaşmaktan sakınmaya davet eder.

Bazı rüya yorumcularına göre rüyada babanın sarhoş görülmesi, zenginlik alametidir.

Rüyada Babayı Genç Görmek

Kişinin şayet hastaysa eski sağlığına kavuşacağına, evliyse eşi ile arasındaki tutkunun daha da artacağına, ortak işlerinde yüklü bir gelir elde edeceğine, daha mantıklı adımlar atacağına, tüm sıkıntılarından kurtulacağına, maddi açıdan rahatlayacağına işaret eder.

Bu rüya genellikle kişinin parasal durumu ile ilişkilidir ve zenginliği simgeler.

Aynı zamanda rüya sahibinin hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak büyük bir fırsatla karşılaşacağı anlamına da gelir.

Bu rüyanın birtakım olumsuz gelişmelere işaret ettiğini düşünen rüya tabircilerine göre rüyada babayı gençleşmiş görmek, kişinin bazı projelerinin zarar göreceğine, düşmanlarının onun projelerini kötüleyeceğine, iftiraya maruz kalacağına, bu yüzden de emeklerinin karşılığını alamayacağına yorumlanır.

Ancak genellikle hayra yorumlanması gereken, saygınlık elde etmeyi ve söz sahibi olmayı çağrıştıran bir rüyadır.

Rüyada Babanın Aldattığını Görmek

Rüyasında babasının annesini aldattığını gören kişi, bir süre maddi ya manevi sıkıntılara maruz kalır.

Bu rüya, kişinin aşk ya da iş yaşamında bir hayal kırıklığı yaşayacağına da işaret edebilir.

Aile içindeki bazı tatsızlıklara, tartışmalara, eşi gücendirmeye yorumlanabilir.

Bu rüyayı gören kişi, hem kendisine hem de ailesine rahatsızlık veren bir olayla ya da durumla yüzleşmek zorunda kalır.

Bazen de kişinin bilinçaltındaki korkularının ve endişelerinin dışa yansımasıdır.

Aile birliğinde geçici bir sarsılmanın yaşanacağını, birtakım yanlış anlaşılmaların vuku bulacağını da söylemek mümkündür.

Rüyada Baba Olduğunu Görmek

Bu rüya, gücü ve iktidarı sembolize eder. Rüya sahibinin karşılaşacağı tüm sorunların üstesinden teker teker geleceğini gösterir.

Bazen de kişinin önemli bir mücadelenin ya da fikrin temsilcisi olacağı, bir gruba liderlik edeceği, çevresi tarafından sevilip sayılacağı, ünleneceği anlamına gelir.

Zor bir durumda olup da bu rüyayı gören kişi; tüm zorlukları geride bırakarak, daha güzel bir sürece girer.

Rüyada Üvey Baba Görmek

Rüyada üvey baba görmek, kişinin yükseleceğini, iş hayatında başarı merdivenlerini hızlıca tırmanacağını, ticari hayatında büyüyeceğini gösterir.

Ancak bu rüyanın olumsuz bir anlama sahip olduğunu düşünen rüya yorumcuları da mevcuttur. Bu yorumculara göre rüyasında üvey baba gören kişi, yakınında olan birinin ihanetine maruz kalır.

Bu rüya, kişiye bir uyarı niteliğindedir ve kişiyi etrafındaki kişilere karşı dikkatli davranması, herkese güvenmemesi gerektiği şeklinde uyarır.

Rüyada Baba Tarafından Sevilmek

Rüyasında babası tarafından sevildiğini gören kişinin tüm işleri ve şansı açılır. Bu rüya, kişinin sorunlarının üstesinden geleceğine, güçleneceğine, daha cesur adımlar atacağına, babasıyla birlikte bazı konularda işbirliği içerisinde hareket edeceğine tabir edilir.

Rüyasında ölmüş babası tarafından sevilen kişi, yakın bir zamanda hayırlı bir haber alır ya da sevdiği biriyle buluşur.

Rüyada Babanın Yüzünü Asık Görmek

Rüyada babanızı yüzü asık bir şekilde görmeniz, onun size dargın olduğunu gösterir. Babanızın sizinle sert bir şekilde konuştuğunu görmeniz, onun size hala sevgi ve şefkat gösterdiği anlamına gelir.

Rüyada Babayı Hasta Görmek

Bu rüya; rüya sahibinin sıkıntılarından kurtulacağını, daha rahat bir yaşam süreceğini müjdeler.

Ancak bazı rüya yorumcularına göre rüyasında babasını hasta gören kişi, ailesinden ya da arkadaş sandığı kişilerin birinden ihanet görür.

Bazen de bu rüya, kişinin bazı konularda fedakarlık yapması gerektiğini ifade eder.

Rüyada Babanın Cenazesini Görmek

Bu rüya, kişiyi yakın zamanda çok büyük bir değişikliğin beklediğini haber verir.

Bazen de kişideki ölüm korkusuna dikkat çeker. Aynı zamanda kişinin geçmişini unutacağına, hayatında yepyeni bir sayfa açacağına da yorumlanır.

Rüyada Babayı Öpmek

Rüyada babayı öperken görmek, kişinin iş hayatında karşılaştığı zorluklardan birinin yardımı sayesinde kurtulacağını gösterir.

Ölmüş babanın sizi öptüğünü görmeniz, onunla kırgın ayrıldığınızı ve bu yüzden pişmanlık hissettiğinizi, aynı zamanda onu özlediğinizi de ifade eder.

Rüyasında babasını öptüğünü gören kişi, hayatında daha huzurlu ve mutlu olacağı bir döneme girer.

Rüyada Babanın Yandığını Görmek

Rüyada babanın yandığını görmek, kişinin yakın zamanda çok büyük bir acı yaşayacağına ya da birinden büyük bir kötülük göreceğine yorumlanır.

Babanın yanarken, haykırdığını görmek, kişinin geçmişte yaptığı bir hatadan dolayı pişmanlık çektiğinin göstergesidir.

Yanmakta olan babasının üzerine su döktüğünü gören kişinin sıkıntıları hafifler ve daha ferah bir döneme girer.

Rüyada Baba ile Kavga Etmek

Hayırlara ve güzel gelişmelere alamet olan bu rüya, maddi gücü, bolluk ve bereketi, helal kazancı simgeler.

Rüya sahibinin babasından yardım göreceği, onun sayesinde maddi sıkıntılarından kurtulacağı, borçlarını ödeyeceği anlamına gelir.

Yani rüya sahibinin babasının onun kahramanı olacağını müjdeler.

Rüyada Babanın Kızdığını Görmek

Rüyada babanın kızdığını görmek, kişinin büyük başarılar elde edeceğine, sorunlarını çözeceğine, düşmanlarıyla barışacağına, parasal sorunlarından ailesi ve akrabaları sayesinde kurtulacağına, tüm kederinden arınacağına, mal ve mülk sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş babanın kızdığını görmek, eşler arasındaki tüm tartışmaların sona ereceğine, iş projelerinin başarı getireceğine, talihin kişiden yana döneceğine, sıkıntılı zamanların geride kalacağına da tabir edilir.

Rüyada Baba Evi Görmek

Bu rüya, rüya sahibinin kendini rahat ve güvende hissettiği bir yeri simgeler. Bazen de rüya sahibinin duygu seline kapılmasına, maziyi ve anılarını hatırlamasına neden olacak bir olay yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Baba Dayağı Yemek

Rüyada baba dayağı yemek, rüya sahibinin kendinden utanacağı bir duruma düşeceğine, bu durumdan pişmanlık duyacağına ve aynı duruma tekrar düşmemek için yeminler edeceğine işarettir.

Kişinin ders çıkaracağı yani ibret alacağı bir olay yaşayacağını gösterir.

Rüyada Baba ile Evlenmek

Rüya sahibinin aile bireylerinin arasının açılmasına neden olacak uğursuz bir olayın yaşanacağına, aile üyelerinin birbirlerine gireceğine, bu kavgaya birinin neden olacağına işaret eder.

Yani aile içinde yaşanacak büyük tartışma ve bölünmeleri haber verir.

Rüyada Baba Dövmek

Sanılanın aksine hayra yorumlanması gereken bir rüyadır. Kişinin babasına her zaman hürmet göstereceğine, ona saygıda kusur etmeyeceğine, ona yaşlılığında bakacağına, onu kendisinden bile çok seveceğine yorumlanır.

Rüya sahibinin anne ve babasının kıymetini bilen, onları üzmeyen, hayırlı bir evlat olduğunun göstergesidir.

Rüyada Ölmüş Babanın Elini Öpmek

Rüyada sağ ya da ölmüş babanın elini öpmek, rüya sahibinin topluma faydalı, hayırlı, insanlar tarafından sevilen biri olduğuna yorumlanmalıdır.

Aynı zamanda kişinin helalinin kazanç olacağını gösterir.

Rüyasında babasının elini öpen kişi, asil yani saygın insanlarla arkadaşlık kurar. Kendisi de çevresi tarafından saygı görür.

Rüyada Başkasına Baba Demek

Rüya sahibinin mükemmel bir dost edineceğine işarettir. Kişinin kurduğu bu yeni dostluk ilişkisinin kendisinin hayrına olacağını müjdeler.

Rüya sahibinin tüm dertlerini ve sıkıntılarını bu dostuyla bölüşeceğini, onun sayesinde moralinin yükseleceğini anlatır.

Rüyada Baba Evinin Yandığını Görmek

Bu rüya, kişiyi bazı musibetlerin ve zorlukların beklediğini gösterir. İş, makam ve mevki kaybına, büyük bir borç batağına saplanmaya, fakirleşmeye, en temel ihtiyaçları bile karşılayamayacak duruma düşmeye, ekmek alacak para bile bulamamaya, işsiz kalmaya yorumlanır.

Yani kişinin yoksul bir yaşam süreceğini gösterir.

Rüyada Baba ile Dedikodu Yapmak

Rüya sahibinin kötü niyetli bazı kişiler tarafından iftiraya uğrayacağına, çevresinde onu kötülemek ve onun ayağını kaydırmak isteyen kişilerin varlığına delalettir.

Rüyada Baba ile Arabaya Binmek

Bu rüya, kişinin babasıyla birlikte ortak bir işe gireceğine ya da bazı konularda ortak bir karar alacağına delalettir.

Şayet kişinin babası sağ değilse yakın çevresinden biriyle bir ortaklık ilişkisine gireceğini haber verir.

Rüyada Baba ile Zina Yaptığını Görmek

Çok büyük zorluklara ve kötü günlere işaret eden bu rüya, kişinin yaptığı hataları yüzünden çevresi tarafından dışlanacağını, hiç kimse tarafından sevilmeyeceğini, yalnız kalacağını gösterir.

Rüyada Baba Evine Taşınmak

Bu rüya, kişinin çok seveceği ve kendini çok mutlu hissedeceği bir yere gideceğine, ya da değer gördüğü, keyif aldığı bir gruba kabul edileceğine, tanıştığı yeni insanlardan hoş sözler işiteceğine, onlarla güzel zaman geçireceğine tabir edilir.

Rüyada Anne Baba Boşanmasını Görmek

Rüya sahibinin kahrolmasına neden olacak, onu çok üzecek bir gelişme ile karşılaşacağına, bu durumu ilk zamanlarda kaldıramayacağına, ancak zaman geçtikse bu olayı yavaş yavaş sindirmeye başlayacağına işarettir.

Rüyada Babayla Tartıştığını Görmek

Bu rüya, rüya sahibinin aşırı hırslı bir karakterinin olduğuna, kendini ailesine ve babasına kanıtlamak istediğine yorumlanmalıdır.

Kişinin kendini ispatlamak için çeşitli yollar denediğini ancak başaramadıkça daha da hırçınlaştığını gösterir.

Şayet rüyayı gören kişi evliyse eşiyle aralarında birtakım anlaşmazlıkların var olduğuna, bu anlaşmazlıkların hayat görüşlerinin farklı olmasından kaynaklandığına dikkat çeker.

Bu rüya bazen de güç ve iktidar çatışmalarına vurgu yapar. Kişinin patronuyla ya da amirleriyle tartışacağına, bu tartışmaların kariyerini olumsuz bir şekilde etkileyeceğine delalettir.

Rüyada Baba Tarafından Öldürülmek

Rüya sahibinin sağlıklı, neşe dolu, bolluk ve bereket içerisinde, ailesiyle ve evlatlarıyla birlikte huzur dolu, uzun mu uzun bir yaşam süreceğine işarettir.

Kişinin müjdeli bir haber alacağını da gösterir.

Rüyada Baba ve Amca Görmek

Rüya sahibinin çevresinin geniş, arkasının sağlam yani güçlü biri olduğuna delalettir.

Aynı zamanda kişinin maddi gücünün yerinde olduğunu gösterir.

Kişinin sahip olduğu imkanlar sayesinde her daim dik ve güçlü duracağını, kendisini ve ailesini hiç kimseye ezdirmeyeceğini, yaşamı boyunca hiçbir şeyin eksikliğini çekmeyeceğini anlatır.

Rüyada Babanın Mezarını Görmek

Bu rüya, sıkıntı ve çekilen zorluklardan sonra gelen güzel günleri müjdeler. Kişinin kendisine yardım edecek bir büyüğü sayesinde sıkıntılarından kurtulacağına, ona destek olan iyi niyetli kişiler ile tanışacağına yorumlanır.

Bazen de kişinin beklenmedik bir yerden para alarak, borçlarını ödeyeceğini ve maddi sıkıntılarını geride bırakacağını gösterir.

Rüyada ölmüş babanın mezarını görmek ise merhumun evladının ziyaretini ve hayır duasını beklediği anlamına gelir.

Rüyada Baba ile Konuşmak

Genel olarak hayra yorumlanması gereken bu rüya, rüya sahibinin büyüklerinden destek göreceğine, hayata karşı hep güçlü duracağına yorumlanır.

Ancak babayla konuşulan konunun içeriği de rüya yorumunu etkiler.

Konuşmanın telefonda gerçekleşmesi, rüya sahibinin ailesini ihmal ettiğine, onların sözüne kulak asmadığına yani onları hiçe saydığına işarettir.

Rüyada Baba Oğul Kavgası Görmek

İyiliği, esenliği, feraha çıkmayı temsil eden bu rüya, rüya sahibinin zor bir süreci babasının desteği ile atlatacağı, babasının bu noktada ona yol göstereceği anlamına gelir.

Kişinin babasından gördüğü destek ile zorlukları aşacağını, böylelikle babasının kıymetini daha da çok anlayacağını gösterir.

Rüyalar hakındaki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir