Rüyada Aslan Görmek: Otorite, Güç ve Maddi Kazanç

Rüyada aslan görmek otoriteyi, güç sahibi olmayı, makam ve mevkiyi, zenginliği temsil eder. Aynı zamanda rüya sahibinin patronu ya da babasıyla yaşayacağı bazı olaylara dikkat çeker.

Son derece asil ve güçlü bir hayvan olan aslanı rüyada görmek, rüya sahibindeki iktidar olma isteğine, kişinin çevresindeki rakiplerine, yetki alanlarının genişlemesine ya da kısıtlanmasına, bazı yapıcı ve yıkıcı güçlere, kişideki itibar ve saygı tutkusuna vurgu yapar.

Normal hayatta saygın biri olmak ve güçlü bir konuma yükselmek, çoğumuzun hayali olsa da maalesef ki pek çok azımız bu hayaline ulaşır. Çünkü kişinin güçlü olup, zirveye tırmanabilmesi için her daim azimli olması ve çok çaba göstermesi gerekir.

Aslan, çoğu kültürde kralların, imparatorların ve padişahların yani gücün simgesi olarak kabul edilmiştir. Aynı zamanda iktidarı elinde bulunduran, soylu kesimi simgeler.

Bu yüzden de medeniyetler tarafından ‘Güneşin oğlu’ olarak da isimlendirilir.

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Maddi ve manevi gücü temsil eden aslan, zenginliği ve gücü simgeler. Rüyada aslan avına çıkmak ve avını yakaladığını görmek, kişinin hayallerinin peşinden gideceğine, hayallerine ulaşacağına ve maddi gelirinin artacağına delalettir.

Bir yandan da kişiye alanını, sınırlarını belirle! Kime onay verip, kimi reddedeceğini bil! mesajı veriyor da olabilir.

Rüyada birden çok aslanı dövüşürken görmek, kişinin de dahil olduğu bir grupta güç savaşlarının yaşanacağını gösterir.

Rüyada aslanı saldırırken görmek, kişinin devlet, iktidar, baba, patron vb. gücü temsil eden bazı figürlerle birtakım sorunlar yaşayabileceğine dikkat çeken, uyarı niteliğinde bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişi, daha dikkatli davranmalı ve çevresindeki kişilere karşı daha temkinli olmalıdır.

Aslanın eve girdiğini görmek, bol ve helal rızka, maddi kazançtaki artışa, zenginliğe, uzun ve hayırlı bir ömre işarettir.

Rüya sahibinin yanında aslanla birlikte yürüdüğünü görmesi, ilahi gücün onun yanında olduğunu ve ilahi güç tarafından korunduğunu gösterir.

Rüyada Aslan Sevmek

Rüyada aslan sahibi olmak, makam ve mevki sahibi olmaya, güçlü kişilerden yardım görmeye, güçlü kişilerle dostluk kurmaya, çevreye faydalı olmaya, başarılı işlere imza atmaya delalettir.

Kişinin kendisini rüyasında aslanı kucaklayıp, öperken görmesi; sevinçli haberler alacağına, siyasete gireceğine, bir gruba liderlik edeceğine, devlet adamlarıyla bir araya geleceğine işarettir.

Rüyada Aslan Avlamak

Rüyada aslan avlamak, kişinin aslanı yakalayarak, avladığını görmesi; ideallerine kavuşacağı, güzel bir geleceğin onu beklediği anlamına gelir.

Kişinin ulaşılması oldukça zor olan hayallerine ulaşmayı başaracağını, fazla çaba gerektiren bir dalda zirveye çıkacağını gösterir.

Aynı zamanda zafere de işaret eder. Kimi zaman da kişinin hilekar, güçlü rakiplerini alt edeceğine yorumlanır.

Rüyada Aslan Beslemek

Rüyada aslan beslemek, rüya sahibinin kamuda bir sektörde işe gireceğine, bol kazanç elde edeceğine, daha rahat bir yaşam süreceğine işarettir.

Rüyada aslan besleyen birini görmek, kişinin daha önce kaybettiği yani değerlendiremediği bazı iş fırsatlarının yeniden gündeme geleceğini, bu iş fırsatlarını bu sefer değerlendireceğini, başarılı olacağını, maddi ve manevi tüm sıkıntılarını geride bırakacağını, özel projelerde yer alarak, isminden söz ettireceğini gösterir.

Rüyada dişi bir aslan beslemek, kişinin şanslı, bolluk ve bereket dolu bir döneme gireceğini, şayet bekar bir erkekse güzel, güçlü ve çekici bir kadına aşık olarak, onunla evleneceğini, evliyse bebek sahibi olacağını anlatır.

Aslan besleyip, büyüttüğünü görmek, farklı karakterdeki insanlarla dostluk ilişkisi kurmaya, yepyeni maceralara atılmaya, yeni bir sektörde iş kurmaya işarettir. Kişinin kurduğu bu dostluklar sayesinde daha da güçleneceği, yeni atıldığı sektörde başarılı olacağı, zirveye tırmanacağı anlamına gelir.

Yani rüyasında aslan beslediğini ve büyüttüğünü gören kişi, başkalarının parmakla gösterdiği, saygın, seçkin ve özel insanlardan biri olur.

Rüyada Aslan Öldürmek

Rüyada aslan öldürmek, rüya sahibinin güçlü ve kendini alt etmek isteyen rakiplerine galip geleceğine, başarı dolu yepyeni bir sürece gireceğine, güçlü bir pozisyona yükseleceğine, hem iş hem de özel hayatında otorite sahibi olacağına, zafer elde edeceğine işarettir.

Genellikle hayırlara ve güzel gelişmelere yorumlanması gereken bu rüya, bazen de kişinin yüksek egosu yüzünden zarar göreceğine delalet eder.

Rüyada Dişi Aslan Görmek

Rüyada dişi aslan görmek, çalışkan, otoriter, dişli ve saygın bir kadını simgeler. Şayet rüyayı gören bekar bir erkekse böyle bir kadınla tanışacağına, bu kadına aşık olacağına ve bu kişiyle evleneceğine yorumlanır.

Bazen de güçlü ve otorite sahibi bir kadından gelecek yardıma işarettir.

Rüyada Aslan Yavrusu Görmek

Rüyada aslan yavrusu görmek, rüya sahibinin evlatlarını simgeler. Evlatlarının istikballerinin parlak, başarılı, güçlü, makam ve mevki sahibi, aynı zamanda hayırlı olacaklarını gösterir.

Aslan yavrusunu sevdiğini görmek, kişinin özel hayatında mantıklı kararlar alacağına, doğru adımlar atacağına, mutlu bir aile yaşantısının olacağına, sıkıntılı dönemi geride bırakacağına yorumlanır.

Rüyada Aslan Saldırması

Rüyada aslan saldırması, rüya sahibinin devlet vb. otorite ve güç sahibi kişi ve makamlarla arasındaki ilişkiye dikkat çeker.

Kişinin etrafında onun açığını kollayan, onu göz hapsine alan pek çok rakibinin olduğu anlamına gelir.

Kişiyi tedbirli olması gerektiğine dair uyaran bu rüya, haberci bir rüyadır.

Rüyada aslan saldırısından zarar gördüğünü görmek ve yaralanmak, kişinin borçlarını ödeyeceğini, hapis cezasının kalkacağını, maddi gelirinin artacağını ve maddi sıkıntılarından kurtulacağını gösterir.

Aynı zamanda kişinin korkularından emin olacağı anlamına da gelebilir.

Rüyada Aslan Başı Görmek

Rüyada aslan başı görmek, yani gövdesinden kopmuş ve ayrılmış aslan başı görmek; rüya sahibinin iş ya da özel hayatında güç kaybedeceğine, bulunduğu konumdan daha alt bir konuma düşeceğine işarettir.

Şayet rüyayı gören kişi, aslan başını kendi kopardığını görürse güç ve başarı elde edeceğini gösterir.

Rüyada Aslan Sürüsü Görmek

Rüyada aslan sürüsü görmek, rüya sahibinin tepe taslak olan yani bozulan işlerinin tekrar düzeleceğine, daha iyi bir döneme gireceğine, pek çok yeni iş fırsatı ile karşılaşacağına işarettir.

Aslan sürüsünün içinde kendini gören kişi, gerçek hayatında da güçlü rakipleri arasında yer almaktan korkmayan, aksine bu durumdan hoşlanan ve kendiyle gurur duyan biridir.

Bu rüya, kişinin geniş kitleler tarafından tanınmasına yardımcı olacak bazı projelerde yer alacağına, başarılarıyla adından söz ettireceğine, aksiyon dolu bir yaşam süreceğine, renkli bir kişiliğinin olduğuna da delalet edebilir.

Kişinin çevresindekilere önderlik edeceğine, pek çok konuda etrafındakilere fikir danışmanlığı yapacağına işarettir.

Bazen de kişinin risk almayı seven biri olduğunu, bu yüzden de dikkatli davranması gerektiğini anlatan, haber verici bir rüyadır.

Rüyada Beyaz Aslan Görmek

Rüyada beyaz aslan görmek, zaferi, başarıyı, zaferi, saflığı, güzel enerjiyi, barışı temsil eder.

Kişinin yaşamda dilediği ve eksikliğini hissettiği her ne varsa ona kavuşacağı anlamına gelir.

Aynı zamanda gerçekleşmesi imkansız gibi görünen bazı olay ve başarıların kısa vadede gerçekleşeceğini gösterir.

Mutluluğu, mutlu ve huzurlu bir evliliği, güç, şan, şöhreti, zenginliği simgeler. Yani rüya, kişinin hedeflerine ve hayattan beklentilerine göre farklı yorumlanabilir.

Kısacası rüya sahibinin emellerine tez zamanda kavuşacağını müjdeleyen bir rüyadır.

Rüyalar hakında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir